Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Domború üveglapot lehet tenni...

Domború üveglapot lehet tenni akármilyen LCD monitor elé, hogy az CRT hatásúnak tűnjön? Mintha a 80-as, 90-es években lennénk?

Figyelt kérdés
Nem kell CRT monitor, én tudom miért kell ragaszkodnom az LCD-hez.

2020. jún. 25. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:

"Domború üveglapot lehet tenni[...]?"

Ha csak ennyi a kérdés akkor igen, nem lesz semmi baja se a monitornak se a szemednek.


"Mintha a 80-as, 90-es években lennénk?"

Ha ez is kérdés, akkor nem tudom :) nem feltétlen lesz túl meggyőző, rajtad múlik.

2020. jún. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem nagyítóként fog működni ha vastag. ellenkező esetben pedig nem fekszik fel.

mindenesetre ha sikerült, dobj ide egy képet róla, mert kíváncsi lettem :)

2020. jún. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mar 80-as, 90-es evek, akkor keves lesz a domboru uveglap. Ekkor meg cga, ega stb monitorokkal dolgoztunk, sarga-fekete, zold-fekete, vagy legfeljebb monokrom vga-val, szemmel is lethato, alacsony frekin es felbontassal. Ezt egy uveglap nem szimulalja, es valoszinu 640x480-ra (vagy kevesebbre) be se tudod mar loni a modern rendszereket. Inkabb szoftveres megoldast keresnek, nem tudom, letezik-e.
2020. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz is szerezni domború üveglapot, lehet nem lesz olcsó. A másik probléma a rögzítése a monitor elé. Mivel, hogyan fogatod fel, hogyan rögzíted? A súlya is tekintélyes egy ekkora üvegdarabnak. A mai papírvékony monitorokat lehet, hogy felborítja.

Szóval, ha mindenáron retrózni akarsz, aszondom szerezz inkább egy crt monitort. Van, ahol ingyen utánad dobják. Én is nemrég vittem ki a hulladékudvaraba 4-et.

2020. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg egy problemat latok, a crt-k uveglapja egy marha nagy uveggomb egy szelete volt, ettol lattad domborunak, persze a trinitron (henger) es a flatron (sik lap) megoldasok elott. A megjeleno kep erre az uvegre mintegy rafeszult, mindenhol egyforma meretben. Ha egy lcd ele tennel egy domboru uveget, es az nem nagyit, akkor "mogotte" latod a kepet, nem rajta. Ha nagyit, akkor meg a kozepe nagyobb lesz a szeleinel, mintha nagyitot tennel ele. De meg akkor is homogen szinu keppontokat latnal felnagyitva, nem a kepcso rgb pontjait, ami szemmel lathatoan is eltero.
2020. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az összes manapság divatos ötlettelen, dögunalmas, ocsmányul hangulattalan üres szarok helyett:


[link]


[link]


[link]


Ezt akarom (akartam volna, de ezek szerint feldughatom jó mélyre a...) megvalósítani:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. jún. 25. 10:55
 7/7 A kérdező kommentje:

Sci-Fi-hez - vagy űr-operához - jobb a CRT, ez világ életben vitán felül állt.


...de ha fel is vásárolom az összes CRT monitort, egyszer azok is beszarhatnak, és akkor mivel pótolom a specifikus darabot, ha már ki van alakítva a méretre szabott hely az adott monitornak?

2020. jún. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!