Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplaphoz nem jár csavar?...

Az alaplaphoz nem jár csavar? Külön kell venni? Mennyire fontos az esd-s védelem a beszerelésnél? És a csavarok nyomatéka?

Figyelt kérdés
Tegnap érkezett az alaplap és kíváncsiságból megnéztem mi van a dobozában, és meglepődve tapasztaltam, hogy semmiféle rögzítő csavar nincs benne. Még esetleg azt tudom elképzelni, hogy a házhoz adnak, de nem tartom valószínűnek. Több videót néztem hogyan kell összerakni egy PC-t és abban azt mondták kell esd-s szalag a lábra, olyanom nincs, de munkából kifolyólag van esd védelemmel ellátott kesztyű, póló és cipő is. Ezek is megteszik a szalag helyett? Utolsó kérdés:sok helyen olvastam, hogy nem mindegy milyen nyomatékra húzom meg az alaplapi csavarokat, ez mennyire számít?

2020. jún. 25. 04:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag patentos lábak alá gondolsz esd szalagot ragasztani?? fölösleges.


Ha nincsen csavar, számítástechnika üzletben szépen kérsz akkor adnak.

Arra figyelj, hogy az ellendarabja is kell, amit a házra kell, amibe bele csavarod a csavart.


Bár ha előző gépbe rakod az új alaplapot, ott remélhetőleg vannak már csavarok, és ellendarab is.


Arra figyelj, hogy minden felfogatásnál legyen rögzítve az alaplap, és a korábbi fölösleges ellendarabokat tekerd ki a házból, hogy ne érjen az alaplap hátuljához amikor bele rakod.


Nyomaték nem lényeges, csak rögzítésre szolgál. Finoman csavarhúzóval meghúzod, éppen amennyire engedi. Nem kell bikára.

2020. jún. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Házhoz jár csavar!
2020. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
84%

Még sosem láttam olyat, aki alá rak. Eleve csak megemeli akkor az alaplapot, ezáltal a videokártyát is és nem tudod a helyére csavarozni.


ESD védelemre szereléskor kell vigyázni, azt teljesen valószínűtlennek tartom, hogy később a számítógép ház statikus töltése miatt, a csavaron át süljön ki amiből az alaplap is kap.


A képen látható alátétet szokták használni, de csak a másik oldalt. Viszont ezt is feleslegesnek találom.

[link]


A számítógép ház csavarok, meg a számítógép ház tartozékai. Ha új házat is veszel, ahhoz mellékelnek majd elegendőt, mindenhez. Alaplap, merevlemez táp, stb rögzítéséhez. Ha régi ház, és nincs hozzá elegendő, kérhetsz a PC boltból, de lehet szettet is venni.

2020. jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebay-es csavarkészletek

[link]

2020. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hypno ***** válasza:
100%

A PC építés hőskorában létezett egymás mellett több olyan alaplap és persze rögzítési megoldás, ahol el kellett szigetelni az alaplapot a háztól.


Ha megnézed a mai alaplapokat, olyannyira nincs erre szükség, hogy a rögzítő csavarok furatai jellemzően fémmel béleltek, vagy fém érintkezőket találsz körülöttük és sanszosan csatlakoznak a nyák valamelyik vezető rétegéhez.


A rögzítő anyák pedig vagy rézből/bronzból vannak, vagy a ház anyagából vannak kialakítva.


Ha nincs csavarod, bármelyik sufni pc-boltban kapsz egy marékkal grátisz.

2020. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!