Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Rog Strix Rx 5700 XT...

Asus Rog Strix Rx 5700 XT videokártyával mi a probléma Premiere Proban?

Figyelt kérdés
Vettem egy Rx5700xt kártyát, osszeraktam úgy ahogy kell. Letoroltem minden régi drivert, felraktam a legujabbat, frissítettem a Windowst meg mindent amit tudtam, de premiere proban sötét területek vannak. Van olyan rész ami fekete, ha odaviszem az egeret megjelenik a kép, de akkor az idővonal sotetul el. Néha sárga és zöld területek jelennek meg, de folyamatosan szét van este a kép. Nem tudom mi lehet a baj. Próbáltam 2018, 19, 20 Premiereben is. Van valakinek valami tippje esetleg?

2020. jún. 25. 18:33
 1/10 pappgr ***** válasza:
próbáld meg újratelepíteni a drivereket, és premiert-is. Futtas egy gpu stressztesztet is ha látsz valami hivát akkor lehet a kártyával van a baj. Nem valószínű de kipróbálhaszt egy másik kábelt is.
2020. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
már felraktam 3 különböző drivert, a legfrissebbet meg két régebbit hátha, de nem lett jobb, újrarakom a premieret majd aztán ha az se segít, már nem tudom mit lehetne csinálni
2020. jún. 25. 19:32
 3/10 A kérdező kommentje:
De az a fura, hogyha letorlom a drivereket, akkor nincs baj...
2020. jún. 25. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Mikor vetted a kártyát?

Mert az Asus ROG Strix RX 5700 XT-kel volt valami gebasz, ha jól emlékszem.


[link]

2020. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma jött meg. 06.25.
2020. jún. 25. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Hűtési gond volt a ROX 5700 szériával, nagyon lazára volt húzva a gyárban a csavar, jóformán nem is értintkezett a borda a chippel.

Sajnos AMD driverek Windowson még mindig sz*rok, valószínűleg ez is egy jó példa erre. Én is 19.12.1-et használok, ami fél éves driver, de még mindig ez a legstabilabb sajnos, az újabbakkal sokszor kapok fekete képet/újraindítást RX 580 kártyámmal.

2020. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ddu val szedd le a drivert és utána tegyél fel egy újat


[link]

2020. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Leszedtem, aztán felraktam az utolsó 4-5 drivert ami az oldalon volt, mindegyikkel ez van.

Mindegyik után megint letöröltem a régit, meg minden kombinációban, a programból frissítettem az új verzióra, meg mindenhogy. Az összes nvidia, és amd driver le lett szedve, utána meg egyesével raktam fel az újabb verziókat, de nem lett jó.

2020. jún. 25. 20:50
 9/10 CspCsj ***** válasza:
100%

Ha a Video renderer nem OpenCL, akkor válts át rá:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=z9nCsvM2Zv0


Ha OpenCL nem választható, akkor próbáld aktiválni:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Khronos\OpenCL\Vendors és az amdocl64.dll = 1 legyen

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=TMac1xu0gHQ

2020. jún. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
OpenCL, de nem csak premiereben jelentkezik a hiba, ezért gondolom, hogy a driver a probléma
2020. jún. 26. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!