Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alapjaiba mindent el kéne...

Alapjaiba mindent el kéne mondani a gépépítésről. (?)

Figyelt kérdés
Pontosabban a hardverek beszerzéséről... Az a nagy gond, hogy nem egészen értem az intel-AMD processzor és videokártya generációkat... megkavarodok és nem tudom mi miután jön. Továbbá azt sem tudom, hogy mit érdemes használtan és mit érdemes újonnan venni. Ami még gondot okoz, hogy (mindazok mellet, hogy teljesen inkompetens vagyok a hardverekhez) nem tudom mi mivel passzol. Hűtés és satöbbi. Gaming-re használnám, egy picit előre gondolkodnék. És mivel egy részét használtan venném, szerintem mindenkinek lejön, hogy nem több fél milliós dologra gondolok... Ha valaki össze tudna állítani egy gépet és leírná, megköszönném. Viszonyítási alapnak itt van néhány játék ami jó lenne, ha olyan 60+ fps-sel futnának (természetesen a program droppokat ne vegyétek figyelembe). Jó lenne, ha minden érték a "zöldbe" lenne.. A néhány játék: Arma 3, AC Odyssey, Borderlands 3, HITMAN ( a teljesen új széria, mind a kettőt jó lenne ha elvinné) és mondjuk a Dying Light. Köszönöm előre is :D

2020. jún. 27. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"mindent el kéne mondani"

na az itt nem fog menni.

Mindannyian régóta olvassuk a témát és folyamatosan figyeljük az újabb fejlesztéseket, stb... gyakorlatilag könyvet kellene írni ide :D

sok fúrum, cikk és tesz olvasással nézéssel tudod tágítani az elméd!


Mennyi pénzt szánsz a történetre?

2020. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
300 és 400 ezer közt kéne nagyon-nagyon megállni, de inkább 300 ezer környéke.
2020. jún. 27. 23:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1.+1.

De írhatok össze ennyiért, aztán leírom miért ezeket választom.

MSI B450m Pro-VDH -> Kisebb tuningolással is elboldogul a legtöbb Ryzen-el.

Ryzen 5 3600 -> ZEN 2 magokkal rendelkezik, nagyon modern és jó ár/értékű CPU.

Crucial Ballistic 2x8GB DDR4 3000MHZ, Die-E chip-es RAM ami kedvező AM4 esetén, legalább 3000MHZ-s frekvencia ami szintén sokat javít a teljesítményen.

MSI RTX 2060 Super 8GB Gaming -> FHD-ra és akár QHD-ra is nagyon jó választás, igazából nem nagyon van olyan cím ami gondot okoz neki jelenleg.

Crucial BX500 240GB -> Legjobb belépő kategóriás SSD, otthoni felhasználásra bőven jó.

Toshiba P300 2TB -> A HDD piac már egy ideje lelassult fejlődésben, a P300 egyike azon kiemelkedő daraboknak ami kicsit modernebb és gyorsabb mint az átlag.(EZEX-nél mindenképpen jobb)

Be Quiet Pure Power 11 500W -> A tápegység érzékeny téma, a lényeg hogy jó belseje legyen és képes legyen a megfelelő, papíron leírt teljesítményt leadni amire a konfignak szüksége van.

VGA olyan 220W körül fogyaszt, CPU 100W-n belül, ha OC lesz akkor is simán bele fog férni.(a PP11 meg elég modern és csendes széria)

Fractal Design G ablakos ->Nagyon jól szellőz, viszonylag igényes gépház.

PCX-n érdemes mert ott össze is szerelik.

2020. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Az előző válaszoló elég szépen leírta, hogy mi lenne a jó. Én pedig szépen belekötnék, ha szabad :D

Szóval ilyen konfigot illik nagyobb házba, amilyen a fenti konfigban van. De ATX alaplapot befogadó házba ne tegyünk már M-ATX alaplapot szerény véleményem szerint. Azért mert nem jól néz ki benne. Ha ennyit költünk rá adjunk már a kinézetre is valamelyest. Ryzen 5 3600 mellé megteszi pl. egy ASRrock b450m pro4 is, ha nem akarunk sokat költeni alaplapra.

2020. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

#4.Te is mATX alaplapot írtál amúgy.

Ha minden áron normál ATX, kicsit többért MSI B450 A-Pro Max már jó és kicsi előrelépés is.(Max-os MSI-khez nem kell BIOS frissítés, meg hát jó VRM van)

2020. jún. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van elcsesztem, tényleg nem jó lapot írtam :/ Megyek is hamut szórni a fejemre.
2020. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem a legkevésbé sem érdekel, hogy hogy világít, hiába vagyok világi gamer... Ha lehet rajta spórolni, köszönöm nem kell világítania... Még a ház is lehet teljesen zárt O.o
2020. jún. 28. 00:52
 8/15 A kérdező kommentje:
De köszönöm a segítséget, még néhány ötletet/össze állítást elfogadok :D
2020. jún. 28. 01:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég korrekt válaszokat kaptál.

Ha magadnak válogatsz össze hardvereket pl a pcx oldala elég jól figyelrá, hogy minden kompatibilis legyen. Amit még tudsz tenni, hogy leellenőrized mindegyik kiválasztott termék oldalán, hogy a többi hardvert támogatja-e. Így már szinte biztos, hogy egy működő képes gépet össze tudsz válogatni, már csak az ár érték teljesítmény aránya a kérdés. Azt viszont csak napi szintű fórumok cikkek olvasásával tudod követni, mivel az árak változnak, a hardverek fejlődnek és a drivereket is folyamatosan variálják.


Teljesen zárt házak nem nagyon vannak, illetve nem érdemes azon se spórolni, mert a hűtésben rendkívül nagy szerepet játszik. Lehet extrém erős géped, ha túlmelegedés miatt vagy a teljesítményből vesz vissza vagy hamarabb tönkre mennek a hardverek.

300 ezer forint környékén szerintem a ryzen 3600 egy 2060S videókártyával teljesen rendben van.

2020. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

300 ezer környéke.

[link]

ASROCK B550M Pro4 vagy MSI B450 TOMAHAWK MAX

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral 100-100000031BOX

G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS

EVGA 06G-P4-1762-KR GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 SUPER SC BLACK GAMING PCIE

WD 240GB Green M.2 SATA M.2 2280 WDS240G2G0B

AKYGA AK34BK

COOLERMASTER Elite V3 600W

2020. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!