Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrégiben vásárolt szünetment...

Nemrégiben vásárolt szünetmentes tápunk (APC Back-UPS CS 650) állandóan ciripelő, nagyon magas frekvenciájú, (hosszú távon) nagyon irritáló hangot ad. Mitől, melyik komponenstől lehet ez? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha épp hálózati feszültségről látja el a gépet, de akkor is, ha csak be van dugva és nincs bekapcsolva.


Ami érdekes viszont, ha akkuról adja a delejt a gépnek egy percig, mert lekapcsolom hálózatról, utána vissza, akkor egy jó darabig csendben marad.



2020. júl. 8. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sanszos, hogy valamelyik kondenzátor ad ki ilyen hangot az UPS-ben található elektronikán. Egy jó szakember hamar kicseréli, ha valóban ez a probléma áll fenn.
2020. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg adhat ilyen hangot ha érzékenyebb a füled. Vegyél normális UPS-t...
2020. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy olyan nagyon érzékeny lennék rá, családban mindenki hallja. Milyen a normális UPS? Ez az APC nagyon az alja? Való igaz nem értek hozzájuk, ez az első amivel dolgom volt.
2020. júl. 8. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Teljesen jó, és megbízható az APC, mint gyártó. Nálunk a cégnél NEM klimatizált szekrényekben vannak elhelyezve, és csekély alkalommal fordult elő, hogy meghibásodtak volna. Általában csak akkumulátort cserélünk bennük megadott időközönként.

2020. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szétszedtem, belenéztem, meglepően kicsi kondenzátorok vannak csak benne és azokból is kevés. Magam is kicserélhetném mindet, (gyakran forrasztgatok így hobbiból) ha azt mondod valószínű h valamelyik kondi lehet az.
2020. júl. 8. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!