Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 2700-as hutonel...

AMD Ryzen 2700-as hutonel miert nincs led ? Tobb lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretnem megkerdezni, hogy a fent emlitett proci hutonel (AMD Ryzen 2700-as ez sima nem "x") ugye van az a piros csik ami szepen vilagit xD. Nem tudom mi tortent de most nem vilagit :(. Windows 10 frissites utan vettem eszre.



Elore is koszonom szepen a valaszt :)



2020. júl. 8. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos most minimum 20%-al kevesebbet fog produkálni a CPU-d teljesítménye :(

A LED világítás nélkül én már ki is dobnám a francba a gépet.......


Egyébként meg sanszos, hogy simán kihervadtak a LED diódák a hőtől.

Ennek semmi köze a 10 frissítéshez.

2020. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amit irtal annak sincs semmi koze :) Remelem tudod.
2020. júl. 9. 00:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon is sok köze van. Ha icipicit is képben lennél a LED technológiával, akkor tudná a kis buksid, hogy a LED diódák nagyon nem szeretik a melegséget.

Éppen ezért 100% hogy a hőség nyírta ki.

Biztos hogy nem párhuzamosan van bekötve, így ha egy dióda megadja magát akkor rip az egész (köszönhetően az olcsóbb és könnyebben kivitelezhető soros bekötésnek).

Mivel ezek a diódák fixen beállított ellenállásúak, és csak egy szín kibocsájtására képesek (nem RGB), így nincs külön vezérlő elektronika a működéséhez.

Közvetlenül a ventilátor tápjáról kapja az enerdzsit.

Szóval két lehetőség van: megette a melegség, vagy kifingott a tápellátás.

Viszont ha nem lenne táp, akkor a venti sem pörögne.

Ebből következik, hogy?

2020. júl. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a Led halálra tipelek, de lehetséges más hiba is, ha van lehetőséged teszteld másik gépen :)
2020. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

#3 Egyrészt nem kell gyökérnek lenni, másrészt meg legalább néznél utána hogy milyen hűtőről van szó, mindegyik ledes stock hűtő rgb.

[link]

Thermal Solution (PIB) Wraith Spire with RGB LED

Ettől függetlenül igaz, a legvalószínűbb hogy a led adta meg magát. Nem tudom hogy variáltak-e ezen, első generációnál a tápkábelről kapta az áramot is, elképzelhető hogy később már az rgb kábelre váltottak - ha ez a helyzet, és szerelted a gépet akkor előfordulhat hogy fordítva kötötted be az rgb kábelt, fordítsd meg, hátha.

2020. júl. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:(


Bocsanat. Nem gondoltam volna, hogy tenyleg lehetseges, hogy a hoseg nyirta ki a ledet. Akkor rip. Nincs RGB-s kabel :( Csak az AMD-s felirat vilagit.

Hogy tudnam tesztelni ? Meg van egy gep...de az intel :D ? Vagy csak siman a cpu fan-ra kotom ? xD

2020. júl. 9. 06:08
 7/7 A kérdező kommentje:

#4


Mit ertesz mas hiba alatt ?

2020. júl. 9. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!