Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek mérnöki...

Milyen laptopot vegyek mérnökinfóra?

Figyelt kérdés

Új laptopot szeretnék venni (mérnökinformatikus szakra), viszont nem értek hozzá, és nem tudom milyen belsővel kéne rendelkezzen.

Egyetemen kívül játszanék rajta néhanapján, viszont nem a legújabb játékokkal.


Egy kikötésem van, az is inkább a márkákkal kapcsolatos.

Ezekeből jöhet bármi: Acer, Asus, Dell, Lenovo


Elsősorban Intelesek érdekelnének, viszont mondták ismerősök hogy már nem kell félni a túlzott melegedéstől, és így az AMD is jó választás lenne, szóval azokat is szívesen megnézem!

Elsősorban a fémházat preferálom ha elérhető, ebből kifolyólag nem érdekel mekkora súlya van, nem kell pehelykönnyűnek lennie (akkor sem ha műanyag).


A maximális keretem 250 ezer forint, ennél többet nem tudok (meg azért nem is szeretnék) rászánni, ha nem muszáj.

Illetve mindegy honnan van az a gép. Tehát bármelyik oldalról linkelhettek, amennyiben az magyar, és legalább egy fizikai bolttal rendelkezik az országban.


Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2020. júl. 13. 16:59
 1/5 hypno ***** válasza:
76%

A lányom januárban diplomázik ezen a szakon.

Ő egy már eleve használtan vásárolt Dell Latitude E5420-as laptoppal csinálta végig az egyetemet, amiben második generációs i5-2540 processzor van. Annyit kellett turbózni rajta, hogy a rendszer alá SSD ment és a fedélzeti memóriát az utolsó évben 16 GB-ra fejlesztettük, mert valami olyan szoftvert kellett használniuk, ami az eredeti 4 GB RAM-mal gyötrelmesen lassú volt.


Nála a játék nem volt szempont, így ez a gép integrált grafikával bőven jó volt amire kellett.


Szerintem egy néhány generációval újabb hasonló gép bőven megteszi, és a rászánt keret felébe ha kerül.

2020. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 The Dead and Dreaming ***** válasza:

Szia!


Én mondanék egy ilyet:


ACER Aspire A515-54G-57T1 (ezüst) (NX.HVGEU.00S_16GB_S)

-Intel i5 10gen

-16GB Memória

-256 GB SSD

-MX350 2GB Videókártya

-Maszívabb ház, nem a leg ócskább műanyag

-FULLHD IPS 15,6"

-Gigabites LAN

-háttérvilágításos billentyűzet

-Type C port

-3 év garancia


(GTA V szintű játékokat is elviszi)


Ára: Kb 250 ezer.


Opcióként lehet bele tenni a későbbiekben HDD-t, ha kevés lenne a hely.

2020. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!


Második válaszolónak meg külön köszönöm a linket, igen ígéretesnek hangzik a 16GB RAM az SSD-vel ennyiért. A helyet azt szerencsére meg tudom oldani azzal, hogy külső merevlemezen tárolom a fájlok többségét, amikről tudom hogy nem lesz hirtelen szükségem rájuk. Acershopban már 235-től van ahogy néztem :)

2020. júl. 13. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ha az alapján választasz laptopot hogy elviszi-e a játékokat amiket akarsz, ha azt viszi akkor bőven elég lesz egyetemre. Én a 3. évemet fogom kezdeni mérnökinfón, 8-os koromban vett 150000ft-os laptopom a mai napig elég arra ami a szakhoz kell, annyit változtattam rajta hogy beleraktam egy ssd-t. Inkább azon gondolkozz el hogy legyen költségvetésed egy plusz monitorra, az sokat tud segíteni, a házikat egy kis laptop kijelzőn szenvedés csinálni.

(Tudom, ez nem egészen a kérdésre a válasz, csak tapasztalatot mondtam, amikor én kezdtem emlékszem hogy sokan rohangáltak monitort venni mert rájöttek hogy kevés az az egy kisebb kijelző)

2020. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most kezdem a harmadik évemet majd mérnökinfón.

Amit tudok javasolni, hogy ne újonnan hanem használtan nézelődj.

A helyedben regisztrálnék a Prohardver! fórumra (ha még nem tetted ) és a Milyen notebook-ot vegyek? topicba tedd fel a kérdésed. Ott sokkal jobban követik a jelenleg elérhető kínálatot, használtan kevesebb pénzből ugyanolyan de inkább sokkal jobb minőséget is ki lehet fogni mint újonnan.

Egyébként személyes véleményem, hogy 100-150 ezret költenék egy használt notebookra. Ennyiért már 2-3-4 éves anno csúcs notebookokat ki lehet fogni, ezek full fém/alumínium vázasak, nincs kispórolva a jó hűtés, az összeszerelés minősége, ez egy laptopnál sokkal többet ér mint hogy új legyen, szerintem.

Egyedül a grafikánál jöhet jól, hogy kicsit hamarabb renderel a VS, de csak ezért nem éri meg. A maradék pénzből inkább vennék egy monitort ha kolis leszel, egy idő után meg lehet őrülni ha egy kis laptopon akarsz kódolni. Legalábbis én így éreztem.

2020. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!