Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot érdemes venni...

Milyen laptopot érdemes venni mérnökinfóra? Most nincs semmilyen, és mindenképp kelleni fog.

Figyelt kérdés

Alapból van egy korrekt asztali gépem (i5-7600, 8GB DDR4, 512GB Samsung 860 EVO SSD), és emellé szeretnék egy laptopot nyári munkával megnövelve a keretet. Azért is kell mert vagy koleszos leszek és hazajárok hétvégén, vagy másik városból járok be naponta (másfél óra út), meg ha már veszek egy tisztességes laptopot, akkor már legyen nagyon ott, hosszú távra úgyis az éri meg.

Gamer laptopot nem akarok, mert hangos, melegedik, és nem szeretek játszani sem. Ezért gondoltam hogy veszek egy ultrabookot SSD-vel és egy U szériás i7-el.

Javítsátok ki ha rosszul gondolom, de a gyengébb proci nem számít annyit, viszont az összeszerelés minősége, a prémium kialakítás megnöveli a produktivitást, és kiegyensúlyozottabb a munka egy ilyen laptopon mint egy ugyanannyiba kerülő gameren.

Nagyobb terhelésre ott az asztali + TeamViewer a barátunk, meg van korrekt gépterem, szerverek az egyetemen, stb.

Nyilván nem vagyok olyan idióta hogy rá akarják jegyzetelni előadáson.


Mit gondoltok ezekről?


És még két kérdésem lenne:


Én eddig csak burzsuj ThinkPaden láttam olyat, hogy a kijelzőn akkora a UI elemek aránya mint monitoron (szóval sokkal kisebbek mint egy basic laptopon), na nekem ez nagyon kellene a programozáshoz, dinamikus munkához, be lehet ezt állítani vagy a gyártó határozza meg vagy gyökér vagyok és 2K/UHD volt az a laptop?


Másik: mit gondoltok erről a szépségről és az ASUS és az összes ilyen kaliberű noti megbízhatóságáról?


Nagyon köszönöm a válaszokat, várom a kritikát is :)



2018. jún. 22. 13:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Közben nagy okosan kihagytam a linket a laptopról: [link]

És még ezt is nézegettem: [link]

2018. jún. 22. 13:38
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Előadásokon kívül amire kellhet egy laptop az a tanulás, neten kutakodás, esetleg 1-1 beadandó elkészítése. És erre egy 10 éves laptop is megfelelő. Szóval az alapján kellene döntened hogy ezen kívül mire szeretnéd használni és hogy arra milyen lenne a legmegfelelőbb.

(Én új gépet biztosan nem vennék, de csak azért mert a legtöbbhöz már nincs Win7 támogatás, Win10-et meg olyan messze kerülöm el amennyire csak lehet.)

2018. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nem hiszi el mennyire túlbonyolítod a dolgot :D


bármilyen laptop jó i3 vagy attól felfelé, méret stb tekintében nyilván egyéni preferencia SSD szerintem viszont erősen ajánlott ha "jót akarsz magadnak" :D


esetleg egy erősebb akku ha sokat hordozod vagy utazás közben is használod vonaton stb


drága laptop nem biztos hogy "értékálló", sőt talán kevésébé

2018. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy használt üzleti gépet, egy HP Elitebook 840 G1 kiszolgál a diplomáig, normális anyagokból van, jó a billentyűzete, a hűtése, könnyen bővíthető és fullhd ips kijelzővel is kijön 120-140k-ból.
2018. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem el...
2018. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derwer ***** válasza:

Mérnök informatikus szakon jó eséllyel lesznek virtuális gépek amik ehetnek erőforrást. Egyéb tekintetben nem kell igazi teljesítmény.


A mérete és a suli viszont fontos lesz : ne kérj nagy dögöt cipelni. És utazás alatt (meg előadáson is talán). Jobb a kicsi fizikai méret (13-14")

Nagy munkához (szerintem ) 24" kell legalább, ami csak külső monitorral oldható meg.


A business kategória szerintem megéri, sokáig bírják. (Nekem meg mindig a think pad X220asom a gépem és mostmár 6evew talán)


Esetleg érintő kijelzőn lehet elgondolkodni, nekem sokat segített anno. (HP TC4400)

2018. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szintén mérnökinfós vagyok. Nekem pont olyan Zenbook-om van, amit másodjára linkeltél. Nagyon könnyű, gyors, szuper masszív kis gép, ha most vennék se választanék másikat.

Flipet ne vegyél, tönkre fog menni a kijelzője. Amúgy is felesleges, hogy érintős legyen és drágább is.

2018. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!