Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicseréltem a tápegységet, a...

Kicseréltem a tápegységet, a kábeleket lehet nem kötöttem jól?

Figyelt kérdés

Ezt irja ki: 'Disk boot failure, insert system Disk & press Enter

van annak valami logikája, hogy hogy kell kötni a kábeleket?

(Hogy biztos legyek benne, hogy jól csinálom-e)

egyébként lehet,h a HDD-vel is baj van, ezt akarom kideriteni


2010. aug. 3. 12:56
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:
Először nézd meg a BIOS beállításait. Az a vinyó legyen az elsődleges (primary) amelyen az oprendszer van, az legyen az első bootolási pont. Nézd meg, hogy egyáltalán látja-e a géped.
2010. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké, de hogy érti a fentebbi mondatot? insert system Disk. Azt kéri, hogy adjak neki 1 CDt az operációs rendszerrel?
2010. aug. 3. 13:28
 3/11 A kérdező kommentje:
és az előbbi kérdésemre is légyszi válaszoljatok.. hogy kell azokat a kábeleket kötni? Mi a lényege, ha egy optikai lejátszó masteren vagy slaven van? És az adatkábelek?
2010. aug. 3. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Hívj olyat, aki régóta csinálja, ő elmondja majd, hogy hol voltál figyelmetlen. Vagy google. Nem viccelek. Én hozzá se kezdtem volna, ha nem ismerem a jumperelést.
2010. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

elolvastam 1 pár cikket a jumperelésről, be is állitottam a gépet. nem kell szakember(meg akarom tanulni:D)

most a bootolással van gond, az hogy először a floppylejátszó kattog, szerintem arról akar bootolni és még mindig irja, hogy "disk boot failure, insert system Disk & press Enter"

de aztán ti meghalnátok, ha egyszer valóban a kérdésre felelnétek..

2010. aug. 3. 16:28
 6/11 Silber ***** válasza:

Figyelj kiskrapek: ha ilyet írsz akkor ne is lepődj meg azon, ha nem fognak segíteni. Úgyhogy rohadt gyorsan állj le vele.

"Disk boot failure, insert system Disk & press Enter"

Ez azt jelenti, hogy a bootlási folyamat sikertelen, ezért egy másik rendszerlemezt kell behelyezned, majd entert nyomnod.

Akkor egy kis fejtágítás...

A BIOS egy alaplapi chipen található. Nem más mint egy program, amely a számítógép alapbeállításait nevezett kezelni (mint ahogy azt is, hogyan töltse be az operációs rendszert). A BIOSban kell legyen egy "boot sequence" menüpont, ahol fel kell állítani egy sorrendet. Ezzel lehet megmondani neki, hogy melyik helyről próbálja betölteni az operációs rendszert, ha talál. Az ajánlott sorrend: "floppy, CD/DVD, HDD". Ha nem talál a floppyn akkor megy az optikai meghajróa, majd onnan a merevlemezre. Ha valóban ez a sorrend, és nem volt képes betölteni, az három dolgot jelenthet. Vagy rossz a winchester, vagy nincs rendesen bekötve (nincs rádugva a tápellátása, vagy a szalagkábel [gondolom IDE-s a vinyó, ha floppy is szóbakerült]), vagy megsérültek a rajta található adatok (így az operációs rendszer is). A bekötést nem lehet elrontani, mert fizikai akadálya van (képtelen vagy bedugni). Ha egy vinyó van a gépben, akkor a jumpereléssel nem kell törődni. Az a teendőd, hogy beteszel egy telepítő CD-t, szépen leformázod a merevlemezt, és feltelepítessz egy új rendszert.

A jumperelésnek meg olvass utána ha akarsz, de itt nem fogom tárgyalni neked.

"de aztán ti meghalnátok, ha egyszer valóban a kérdésre felelnétek.." Bekaphatod töccig. Ennyi.

2010. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Áhh köszi, csak itt az a gond, hogy szőkébbnek nézel, mint valójában vagyok, de mind1..az anyázást hagyom későbbre.

Tehát, 2 HDD-t tettem bele a gépbe, ugyanarra az adatkábelre, az egyiket masterre(ami biztos hogy működik), a másikat slave-re.(ami meg nem biztos, hogy működik)

Ezt azért, hogy legalább egyiknél bejöjjön az operációs rendszer, de nem teszi. Valószinűleg 1 virus, ami a bootrendszert támadja meg, de nem valósziű.

A CD/DVD lejátszók mind bejönnek, de a HDDt a bootnál nem érzékeli.

Most jön egy két hülye kérdés, amit a lehet a LEGszerényebben fogok megfogalmazni, mert a mesterek előtt meg kell hajolni, és aki nem ért pár dolgok, az szégyelje meg magát. Elnézést kérek a tudatlanságomért, de mit ért ön az alatt, hogy(idézem):"beteszel 1 telepitő CDt(eddig OK)és szépen leformázod a merevlemezt"(úgy értem mit ért ön azalatt, hogy ->leformázni<- a merevlemezt, mert számomra a leg hasznosabb dolgot hagyta ki)


egyébként a fennebbi a gyakorikerdesek.hu látogatóit vérig sértő és alázó szócskát, csak indulatossából irtam ki, mert többször sem a kérdésre válaszoltak

sajnálom hogy ilyen jelentéktelen dolgokkal pazaroltam az idejét

mély hódolattal:

Lina

2010. aug. 3. 19:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig de szívesen leírnám, hogy elég a vélhetően beteg vincsót átvinni kockamakkú haverhoz, míg az otthoni rüszü (alias rendszer) vidáman zugyorog a másik vincsóról. Lehet, hogy usb-s mobil rackes varázslással kel életre csak a másik, és illő az egész előtt szólni a kockának, hogy vírusgyanús eset, jó lesz előtte frissíteni egyet.


De nem írhatok ilyeneket, mert miféle férfiúi hiúságában megsértett, betyárbecsületűen lojális késztermék lennék, ugye, akkor? :)


Persze lehet, hogy elég tarhálnod egy usb-s mobil racket, csak ne bootoláskor nézegesse már a vinyót... Esetleg az egész kábelesdit elkerülendő, levehetnéd átmenetileg az optikait, és a helyére fellökhetnéd öreg vincsidet (egy szóval: vín-csi). Valahogy működnie kell, különben kár lett volna ennyit szidalmazni, olyan meg nincsen.

2010. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:D
2010. aug. 3. 20:54
 10/11 Silber ***** válasza:
Az "ócsárló" szól Önhöz, kezdves Lina (nagybetűvel mindkettő). Formázás alatt azt értem, hogy a telepítőlemez segítségével újrapartícionálja a merevlemez tartalmát. Ezt a menüpontot meg fogja találni, a lemezek elég egyszerű helyen szokták felajánlani. Ennek során törlődik az összes adat róla, újra felírja a fájlrendszert (pl. FAT, FAT32, de windows esetén az NTFS-t ajánlom). A jumperelés master/slave helyzete nem okoz gondot ezen kérdés esetén.
2010. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!