Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet tesztelni a...

Hogyan lehet tesztelni a tápegységet?

Figyelt kérdés

Nemrég kimúlt a gépem, de nem tudom pontosan mi romlott el benne. egyszercsak kikapcsolt, mintha kihúzták volna a konnektorból, azután meg be sem kapcsol. nem reagál semmire. mintha nem is lenne áram alatt. Alaplapon van egy kis led, ha áram alatt van, az világít. most is világít..

az én tippem: alaplap, vagy tápegység.

De nem tudom egyiket sem tesztelni, mivel nincs plusz tápegységem, se plusz alaplapom.

tehát megoldható valamilyen itthoni praktikával, hogy kiderítsem, leadja-e a megfelelő feszültségeket a táp?

esetleg valahogy magában alaplap nélkül beindítani?

ez egy 420W-os M-Tech táp.


2011. okt. 5. 13:36
 1/8 anonim válasza:
100%

a 20 pin-es csatlakozón csinálsz egy rövidzárat a ps-on és egy föld között.

Itt egy kép:

[link]

tehát a PS-ON és egy tetszöleges Signal GND között csinálsz egy rövidzárat (összekötöd a kettőt valami vezetővel) és áram alá helyezed a tápot. ha elindul, akkor valszeg az alaplapod a ludas, de ha nem reagál a táp (hiába áram alatt van) akkor dobhatod ki ;)

2011. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a táp bitositékát.
2011. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem reagált :/ akkor most biztosan gaj?
2011. okt. 5. 14:14
 4/8 A kérdező kommentje:
biztosíték am rendben
2011. okt. 5. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
M-Tech tápegység esetén nekem eleve 1 tippem lett volna.
2011. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na ezért nemszabad az iparihulladék előállítást támagoti ilyen mtec és társai tápokkal. Ha szerencséd van nem vitte el magával az egész gépet
2011. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5 éves volt ;) napi 10-12 órát ment. a legolcsóbb táp volt amikor vettem, de már akkor is mindenki fikázta. ahhoz képest sztem sokáig húzta.

de ha télleg hazavágta a gépem akkor mérges leszek >.<

2011. okt. 5. 14:49
 8/8 pcguru22 ***** válasza:
van rááá esély!
2012. febr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!