Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopot válasszam?...

Melyik laptopot válasszam? Márkákról vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Esetleg hasonló configgal rendelkező gépeket tudnátok javasolni?



2020. júl. 28. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Ezek kb hasonló kategóriájú gépek, így nincs szerintem lényegi különbség, én az Acert venném, mert arra 3 év garancia van és nagyobb a kijelző (bár nem tudom, hogy neked mi a lényeges), ha esetleg leírod, hogy mire szeretnéd használni, vagy mi az ami fontos lenne, akkor tudnánk ajánlani mi is gépeket.

2020. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az Acert, de most azt kell mondjam, Acer. Annak ellenére, hogy nekem Vivobook van, es nagyobb teljesitmenyu, mint az Acer, de joval nagyobb, mint a linkekt Vivo.
2020. júl. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1:


Egyetemhez kellene, főként programozáshoz. Tisztában vagyok vele, hogy ehhez nem szükséges ilyen kategóriájú gép, de úgy vagyok vele, hogy ha már beruházok, akkor egy jobb fajtába tenném. Egy asztali gépem van, ami már nem egy mai csirke, így egy ugyan olyat szerintem nem lenne értelme venni.


Tanuláson kívül néha játszanék is rajta, de ez a dolog kb. a LoL-ban ki is merülne. Ezért fel is merült bennem a kérdés, hogy egyáltalán fontos-e a dedikált videokáryta, vagy elég az alaplapi is. Cserébe ua. pénzért kijönne egy 16gb RAM mal rendelkező gép is.


Pl.

[link]

2020. júl. 29. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a vicces, hogy ez után pont azt írtam volna, amit linkeltél, én is ilyet vettem és szintén infós szakra járok és szerintem a több ram jobban megéri, mint a dedikált kártya (főleg, hogy nem igen használunk annyira erőforrásigényes programokat - értsd 3d-s megjelenítéshez szükséges számítási kapacításigényűeket - szóval szerintem az a lenovo bőven jó).


Én is itt vettem egyébként (nem reklám), utána is kértdeztem, hogy ez amúgy jó-e és azt írták, hogy igen, eddig nem volt a teljesítmányével problémám, nekem az tetszik benne, hogy 14"-os ami miatt kisebb, mint egy "normál" 15,6"-os laptop, de könnyen hordozható és még sem kezelhetetlenül kicsi, mint egy 13,3-as laptop.

2020. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ui.: Hozzátéve én nem vagyok egy pro gamer, de szerintem a LoL-hoz bőven elég (én szimulátoros játékokkal játszom és azok mennek rajta).
2020. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma megnézegettem egy üzletben pár gépet. (Nem annyira voltam tisztában mit is jelentenek egyes képernyőméretek.) Megállapítottam, hogy a 14' os nekem kényelmetlenül kicsi, szóval nagyobban kell gondolkodnom. Tovább keresgéltem 16 gb os RAM mal, és a következőt találtam:


[link]


A fenti Acerhez képest 20.000 Ft al drágább...

Egyelőre ez a befutó. Mit gondoltok?

2020. júl. 30. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most néztem és találtam 3 másikat, mint amit belinkeltél:


[link] - ez 5000Ft-tal kevesebb, cserébe több a háttértár (1000 GB HDD + 256 GB PCI-e SSD), de a többi paramétere megegyezik az általad linkelttel.


itt a másik:

[link] - ez ugye egy Dell, pont annyiért, mint az Acer, cserébe ebben a fentebbi (általam linkelt ASUShoz képest): nincs plusz 256 GB SSD, "csak" a 1 TB HDD, és valamivel "gyengébb" videókártya, viszont 1-gyel erősebb proci, és erre 3 év garancia van, illetve ezt Linux-szal adják (nem tudom, ez gond-e)


illetve a harmadik:


[link]


- ez egy 10-essel drágább, mint a másik Dell, és szinte mindenben megegyeznek, kivéve, hogy ebben van a HDD mellett (1 TB), egy 128 GB PCIe SSD is.

2020. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1: Most lehet hülyeséget kérdezek, de miért olcsóbb 5000 el, ha van benne + ban 1000Gb hdd?


2: Linuxot egyelőre nem nagyon szeretnék.

2020. júl. 30. 00:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, lehet megéri nekik így olcsóbban, vagy lehet azért, mert másmilyen kiegészítőt adnak hozzá, ha jól emlékszem amit linkeltél, ahhpz táska volt, ehhez meg egér.


2. Attól te tehetsz rá windowst is, hogy linixszal adják.

2020. júl. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmm, mind a kettő Asus táskával van.
2020. júl. 30. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!