Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy a HDD kondíciója...

Létezik, hogy a HDD kondíciója javul?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja vettem egy használt gépet, a sajátom mellett bennehagytam azt a HDD-t is, ami benne volt.

Ennek a HDD-nek először 83% volt a kondíció, utána 81%, most meg felugrott 94%-ra.

Mindezt a HD Sentinel mérte.


Se töredezettségmentesítve nem volt, se semmi. A HD Sentinel naplója szerint még 07. 21.-én ugrott fel, tehát már 9 napja.

A hőmérséklettel minden rendben, van külön venti a kettő HDD-nek, 38-41 fok között mozog mindkettő.


Mit gondoltok, létezik, hogy magától javul meg a HDD, vagy egyszerűen csak rossz adatokat ad?


Egy régebbi HDD-ről van szó: [link]



2020. júl. 30. 17:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Újrateszteltem többször is a HD Sentinel-el, ugyanazt a kondíciót adja vissza.
2020. júl. 30. 17:33
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és ezek a számok sosem pontosak, a hdd méri hogy hányszor indult\állt le, mennyi ideig ment összesen, mennyi adatot írt, és ebből megsaccolja a várható élettartamot. Ez nem konkrét mérés, csak következtetés a statisztikából. Ezer oka lehet annak hogy feljebb ment, frissülhetett a hd sentinel, és azzal az algoritmusuk is, lehet hogy pont hogy tönkrement a hdd nek az a része ami ezeket az adatokat tárolja, vagy az is, hogy egyszerű átlagot mér, és kevesebbet használtad mint régen úgyhogy az átlag ma jobbnak néz ki. Semmivel nem tudod javítani az állapotát, se töredezettségmentesítéssel, se jobb hűtéssel, legfeljebb lassíthatod a romlását, vagy gyorsíthatod a működését, de az elhasználódással nem tudsz mit kezdeni.
2020. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!