Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop tápkábel problémára...

Laptop tápkábel problémára van valami azonnali homemade megoldás?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet a baj, meg lehet törve, mert hol tölt, hol nem tölt. Ha össze-vissza mozgatom a kábelt, nagy nehezen be tudom állítani olyan pozícióba ahol épp tölt, de egyre ritkábban. Most már egyáltalán nem akarja tölteni, ami hatalmas probléma mert nagyon fontos adatok vannak a laptopom ami kell a munkámhoz még ma. Tehát esélytelen új táp rendelésén gondolkodni, mert az 3-4 nap mire egyáltalán megjön, addig hatszor lejár a határidő. Van valami vészmegoldás erre? Nem tudom, valami olyan különleges szikszalag ami kívülről rátekerve segíti az áramvezetést, vagy valami nagyon speciális kontaktspré, ami kívülről ráfújva segít? Oké, tudom hogy ezek képtelenül nagy baromságnak hangzanak, de már a kétségbeesés beszél belőlem. Hogy tudnám beindítani a laptopot?

2020. aug. 12. 16:46
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ok, de pontosan hol? Ha a kábel tört meg, csak megnézed hol van a szakadás mozgatással, kiiktatod a sérült részt, blankolod a szigetelést, összesodrod vissza szigetelsz.

De ha magánál a csatlakozónál van a bibi, az már nem ilyen egyszerű.


Egyébként ha sürgős, és van egy asztali géped is, ki lehet szedni a winyót a laptopból és az asztaliba szerelni vagy SATA-USB átalakítóval rádugni.

2020. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megtört kábelt el kell vágni, kivágni a hibás részt, majd összeforrasztani a két végét. Ha a táp dugója ment tönkre, akkor egy új fejet kell rá forrasztani, ilyet lehet boltban szerezni. Mindkét esetben a polaritásra oda kell figyelni. Ha a laptopon lévő csatlakozó a rossz, az szívás.
2020. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

"...nagy baromságnak hangzanak, de már a kétségbeesés beszél belőlem"


Hát azok is. Ilyen nincs.

Megjavítani akkor tudnád ha volna forrasztópákád, szakértelmed, némi gyakorlatod, tartalék csatlakozód ugyanolyan méretű (ha az a vége tört meg).

Vagy van gyakorlatod abban hogyan szerelj szét egy ultrahangos hegesztéssel összerakott nem javíthatónak szánt adapter ha az adapternél tört meg, mert elég valószínű hogy nem tudod szét csavarozni.

Szóval egy perces, "varázs" megoldás erre a problémára valószínűleg nincs.

2020. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Akkor kellett volna a problémával foglalkozni amikor felmerült és még kevésbé volt kritikus.

Próbálj meg kölcsönkérni egy adapter ami megfelelő paraméterekkel rendelkezik...

2020. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, valami olyan különleges szikszalag ami kívülről rátekerve segíti az áramvezetést"

#jóistengyerele.

2020. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!