Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tapasztaltátok már és van...

Tapasztaltátok már és van valami kézenfekvő és használható megoldás erre a problémára?

Figyelt kérdés
Jelenleg win7-et használok és küszködöm a hangrögzítéssel. Szeretném felvenni az online tévé adások hangját, az online rádióműsorokat és más egyéb adások hanganyagát szeretném rögzíteni a gépemen. Vettem és kaptam is néhány hangkártyát, a legolcsóbbtól, majdnem a legdrágábbig és alig akarnak működni a gépemmel win 7 alatt. Xp alatt tökéletesen vezérelhető és minden része működik, de win7 alatt egy csomó funkciója nem használható.Bajok vannak a mintavételezéssel, valamikor nem kapcsolja át a kívánt módba. Nincs hangrögzítés, tehát nem tudok direktben sem zenéből, sem online műsorokból hangfelvételt készíteni, mert nincs olyan lehetőség amivel az összes hangcsatornából érkező jelet rögzíteni tudja egy időben. Csak a vonalbemenetről,vagy a mikrofon bemenetről képes felvenni külön-külön. Próbáltam használni VAC-ot,de az sem az igazi,mert össze-vissza kell állítani a hangerőt,hogy ne legyen torz,vagy ne legyen túlságosan halk a felvétel.Egyik másik, főleg az olcsóbb kategóriájú hangkártyák meg egyenesen zajosak, de viszont működnek azok a funkciók amit szeretnék és mégis rossz minőségben rögzítik fel a felvételt. Tehát hol a hiba és van e olyan program, vagy operációs rendszer az XP-n kívül, amivel az új és régi hangkártyák tudnak egyidejüleg jól működni,vagy halott dolog? Maga a win7-el amúgy sem vagyok kíbékülve. Xp, meg már elavult és egy csomó játék nem megy alatta és a videófelvételéi funkciók sem működnek.Saját adást sem lehet rögzíteni vele, sem a FB-on, sem a Youtubeon. Van valami windows alapú operendszer vagy valami jó progi,amivel tudnak működni rendesen a hangkártyák win7 alatt,vagy valami használható és jó megoldás ezeknek a problémáknak a kiküszöbölésére? Mindenki válaszát előre is köszönöm!

2017. dec. 26. 23:08
 1/8 T/Z ***** válasza:
100%

Virtuális gép alatt futtatott XP-ben működnek a hiányolt, vagy problémás funkciók?


Ha van elég processzor erőd, meg ramod, akkor futtass a háttérben egy virtuális XP-t pluszba, ahol eléred a Win7 alatt nem jól működő funkciókat.

2017. dec. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jesszus nem mondod komolyan,hogy ennyire durva trükközésre lenne szükség.Egy komplett XP-t rakjak fel win7 alá virtuban? Azt sem vágom,hogy egyáltalán milyen programmal lehet ezt megcsinálni.Proci erő az van,de mégis mennyi ramra,vagy proci sebességre van ehhez szükség.Végülis hangfelvételt szeretnék készíteni,nem zenélni,vagy egyéb.Egy virtuál xp ennyire bellassítaná a win7-et? Mindegyik win7-től felfelé lévő oprendszer alapból el van rontva a felvételrögzítésre, vagy a zenélési funkciókra? Segítenél milyen programmal oldjam meg ezt a virtú micsodát,vagy bonyolult,túl nagy kérés lenne?
2017. dec. 26. 23:43
 3/8 T/Z ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá semmi extra erőforrás, nem eszi meg a gépet. :)


Én ugyan nem használtam érdemben sosem szinte, csak amikor az XP --> Win7 váltás volt anno, olvastam róla némi szakirodalmat.

Ilyen esetekre ajánlották, ha nem találtunk pl. drivert Win7 alá valamihez.


Ez a Google első találata, a Logout a Prohardver egyik aloldala:

[link]


Google biztosan ad hozzá még sok találatot.

Gondolom a processzorod képes a virtualizációra, és a BIOS-ban sincs letiltva (egynémely alaplapoknál a BIOS default letiltja).

2017. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 T/Z ***** válasza:
100%
2017. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ki fogom próbálni,felér egy karácsonyi ajándékkal ha ez beválik.:)
2017. dec. 27. 00:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajna egyik link sem elérhető,de majd utánanézek még:(
2017. dec. 27. 00:23
 7/8 A kérdező kommentje:
A linkek mögötti linkre gondoltam,ahol a virtual pc-t le lehetne tölteni a MS oldaláról. Mindegy...Majd megoldom valahogy.Köszönöm!
2017. dec. 27. 00:25
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


És még töltesz mellé Egy operációs rendszert ISO ba és kész is a virtuális géped

2017. dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!