Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől függ egy jack aljzat...

Mitől függ egy jack aljzat élettartama?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon foglalkoztat a kérdés hogy mitől függ egy jack alzat élettartama? Legyen az előlapi, hátlapi.

Ugye a hátlapi az az alaplap tartozéka, az előlapi meg a gépházé, az előlapi jack minősége a gépház minőségétől függ, hallottam hogy van nyákos jack aljzat, meg akkor gondolom valamilyen más is, mi az a másik? Melyiknek jobb az élettartama és ez mitől függ? Ha a hátlapi jack aljzatból a hangszórókat eddig még csak akkor húztam ki és ezekután is csak akkor fogom kihúzni hogyha szétszedem a gépet mert pl. takarítom akkor simán van annyi élettartama a hátlapi aljzatnak amíg kb az alaplapot használom? Mert ha jóltudom az aljzatnak az élettartama CSAK a ki-be húzgálástól függ nem? Az adott eszköznek pl. fülesnek, hangszóróknak a jack dugójának élettartama meg a mozgatástól függ és főként ott szokott kontakt hiba lenni a jack dugóknál ahol a kábel véget ér és csatlakozik a jack dugóra, magyarul a jack dugó tövénél, ha sokat van mozgatva egy eszköz jack dugója, pl. egy jack-es fülhallgatóé és mondjuk kontakt hibás lesz a jack dugója az semmilyen kihatással nincsen a jack aljzatra ugye? Tehát a jack aljzat élettartama attól függ hogy hányszor van ki-be dugdosva belőle a jackdugó ugye? Attól is függ nyílván hogy a nyákos tipusú vagy a másikfajta, gondolom a hátlapi jack aljzat nem a nyákos hanem a másik jobbminőségű vagy megbízhatóbb, vagy ponthogy a nyákos a jobb és megbízhatóbb? Mind1 mert a hátlapi alaplapi jack aljzat ami pl. egy minőségibb, drágább alaplapnál akkor mindenféleképpen a jobbik, megbízhatóbb tipusú aljzat lesz ugye? A jackdugó élettartama meg csak attól függ hogy mikor törik meg a kábele ugye? Tehát mennyire van mozgatva és főleg a jackdugó tövénél mennyire van mozgatva, nyílván ez függ a vezeték jack dugóra való forrasztásától is, magyarul hogy mennyire minőségi az adott jackes eszköz, De! ha a jackdugónak bármiféle kontakthibája lenne a sok mozgatástól attól még semmi esetre sem lesz baja a jack aljzatnak ugye? Jó nyílván nem erőből fogom rángatni a jackdugót mert azzal együtt rángatódik meg erőltetődik a jack aljzat is, csak arra gondolok hogy felveszem a fejemre a fülest meg lerakom vagy 40 centire arébb, valamennyit azért csak mozog ilyenkor is, tudom tudom, fülesekből, mármint PC fülesekből, mikrofonos fejhallgatókból léteznek a "jobb minőségűek", azaz a USB csatlakozósak, na de pl. egy "fülbedugós" telefonos fülhallgatót ami mindenféleképpen jack-es azt mondjuk naponta vagy 2x be és kidugom attól még azért bírni fogja a jack aljzat legalább vagy 3-4 évig nem? Meg ha jóltudom ezek az aljzatok "könnyen" cserélhetőek is de ez gépháztól függ.


2020. aug. 15. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Függ a csatlakozó anyagától, belső kialakításától, a forrasztás minőségétől, a használat módjától (ha vadállat módjára rángatja ki a dugót az ember, az értelemszerűen nem tesz jót), meg még vagy tucatnyi egyéb tényezőtől.

De ami azt illeti, én még nem láttam jacket tönkremenni. Ezeket azért nem 20-30 csatlakozásra tervezik. Nem mondom, hogy örök életűek lennének, de valószínűleg hamarabb fog a géped teljesen elavulni, mint hogy a jacknek bármi baja legyen.

Egyébként meg az USB-s sem tartósabb. Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy mivel az USB trendibb, ezért az biztos, hogy időtállóbb is. Egyáltalán nem. Az is ugyanúgy amortizálódik, sőt, kialakításából adódóan még jobban is, mint a jack. Kifejezetten sok USB-portot láttam már tönkremenni. (Igaz, informatikusként azért megfordult már a kezem alatt több, mint ezer gép... szóval az arányok így sem rosszak, de azért túlmisztifikálni sem kéne.)

De ha nagyon aggódsz, akkor vegyél egy kisebb hosszabbítót! Azt bedugod fixen a gépbe, a jacket meg abba. És ha ki kell húzni, akkor a hosszabbítóból húzod ki.

2020. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valóban túlaggódom a dolgot, ez a hosszabítós történet hogy a jack aljzatban folyamatosan fixen van a jackdugó és így nem az aljzat használódik ez megfordult a fejemben nekem is, köszi a választ! :)
2020. aug. 15. 23:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Az mitől lehet hogy bedugtam a fülesem a jack-be, rossz volt a hang, kicsit forgattam recsegett meg mindent csinált de voltak pontok amikor jóvolt az egész, kivettem bedugtam a mikrofon csatijába tehát a rózsaszínbe ott csak egy kicsit volt problémás, kivettem onnan is bedugtam a füles csatijába a zöldbe és azóta teljesen jó mind a kettő port, forgatom is nem recseg mostmár minden állásban jó, ez hogy a fenébe lehet?
2020. aug. 22. 19:58
 4/4 hypno ***** válasza:
100%

#3

Érintkezési hibától. (Pl. kosztól, ami a mozgatástól máshhova került és nem zavarja a csatlakozást)

2020. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!