Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik jobb egy laptopnak? Ha...

Melyik jobb egy laptopnak? Ha akkumulátorról játszok, vagy töltés közben?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy laptopot játék közben akkumulátorról kellene használni vagy töltés közben?


Sokszor írják, hogy ha gyorsan lemerítem vele az akksit meg ilyesmi, akkor tönkre mehet tőle hamarabb.


Viszont nem szeretem 100%-nál se tovább tölteni, hiszen 40-80% között lenne az optimális.


De mégis a kettő közül melyik az amelyik a legkevésbé teszi tönkre az akkumulátort?



2020. szept. 12. 20:58
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

100 %-on sokáig tartani nem egészséges, de ez napok, hetek után lesz csak aggályos. Rövid távon nem vészes.

Mindamellett akku nélkül használva lenne talán praktikus, vállalva az áramszünet kockázatát is. Esetleg szünetmentes táppal.

Meg amelyik akku kivehető egyáltalán.

2020. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

töltőről használva nagyobb teljesítményen fog üzemelni a gép mint akkumulátorról!

ha működik a géped akkumulátor nélkül akkor abban az esetben ha játszani szeretnél akkor dugd töltőre a gépedet és vedd ki az akksit, így nem fog hamar tönkremenni az akku.

2020. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
14%
A legjobb megoldás hogyha kiveszed az akksit és úgy töltöd folyamatosan mert úgy nem megy tönkre az aksi. Vannak olyan laptopok amik töltés nélkül 30fpsre korlátoznak
2020. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Acer Aspire 5-ös laptopom van, sajnos az akksit nem tudom kivenni
2020. szept. 12. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

"az akksit nem tudom kivenni"

akkor töltőn legyen a gép ha játszol!

Miután feltöltődött át fog kapcsolni a tápra, így nem használja az akksit!

és mivel tápról használod komolyabb teljesítményt enged a procinak!

2020. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miután feltöltődött át fog kapcsolni a tápra, így nem használja az akksit!"

Igazad van, felkiáltójel.

Töltés közben persze az akksit használja.

Ja, nem.

Mi a lószart kiabálsz, hülyeségeket...

2020. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!