Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya újrapasztázása...

Videokártya újrapasztázása garanciavesztés nélkül?

Figyelt kérdés
Még van rá 1 év gyártói garanciám. Újra tudom úgy pasztázni, hogy nem veszítem el azt? Már nagyom melegszik. Mikor megvettem 71°C körül volt a max hőfoka, most olyan 85°C (a szóba hőmérséklete ugyanannyi).

2020. szept. 18. 16:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hűtőcserén én is gondolkodtam, csak mint írtam még garanciális, és amíg az le nem jár addig nem nagyon akartam babrálni, hogy ne veszítsem azt el. A hűtőpasztát meg azért akarom lecserélni, mivel mikor megvettem a kártyát akkor jelentősen alacsonyabb hőmérsékleten járt. És semmi sem változott a gépben, vagy a környezetben, tehát valaminek a videokártyában kellett változnia. Kitisztítottam a hűtőbordáját, a venti is pörög, tehát szerintem más nem maradt mint a paszta. Csak hát ugye még garanciális, ezért úgy nem akarom szétszedni hogy elvesztem azt.


Néztem videókat (pl.: https://www.youtube.com/watch?v=7EFF_JrX4A8 ), és én úgy láttam, hogy nincs rajta az a tipikus "ha elszakad bukod a garanciát" papír, mint pl. a tápegységeken szokott lenni. Ez azt jelenti, hogy egy esetleges garanciáztatás során nem vennék észre hogy szét volt szedve és újrapasztázva?

2020. szept. 19. 23:33
 12/14 A kérdező kommentje:
Felesleges ventim most nincs, de holnap kipróbálom hogy ha leveszem a gépház oldalát az mennyit segít.
2020. szept. 19. 23:35
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne hidd már, hogy nem veszik észre, ha szétszedted, rengeteg nyoma van s már a pasztázás is lebuktatna egyből.


Mondjuk, ha ez a tokozott fos van, mint felvételen, akkor arra hiába tennél is ventit.Nem tud hűlni-a hő eltávozni a csicsburkolat miatt...érthetetlen egy konstrukció, ha csak nem a rövid élettartam a céljuk.

Már egykor a gtx470 s pajtásai kártyák is nyitottak voltak felül, de még úgy is befostak felső hűtés nélkül.


A poén az, ha veszel is rá egy 2-3 ventis hűtőt.

Miért?

A gpu-ra rámegy a hűtőborda, arra mennek a ventik s alatta a bordák közt a hőcsövek ugye, amelyek forróak.

A ventik lefújják a hőt róla, de hova???

A vga kártya nyákjára-egészére, így a hűtés elég fos...

Ezért kell felülre is hűtés a nyers panelre-vga kártyára.

Alulról is érdemes kifújatni a nyák s borda közül vagy tereléssel kialakítani közte.

2020. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Arctic accelero xtreme hűtést ajánlom rá. Az valaki nagyon durván letudja hűteni. Blower hűtősek sajnos ilyen melegek lesznek. Nekem egy msi gaming 1080ti-m van. Alapjáraton ilyen 25-30 fok max terhelésen (értsd 99%) sem ment 70 fok fölé. Szóval ennyi a különbség egy blower és egy két ventis gyári hűtés között.
2021. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!