Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD kondíciójának csökkenés...

Az SSD kondíciójának csökkenése okozhatja hogy annyira fagy a laptopom hogy szinte használhatatlan?

Figyelt kérdés

Majdnem két éves Kingston A400 120GB-os SSD kb másfél hónapja renttentően fagy vele a rendszer, előtte hasított mint a villám, egyszer sem kellett újratelepíteni. Most meg bármit csinálok vele annyira lassú hogy a böngésző is alig működik.


Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV notebook. Az SSD pedig 80%-os.



2020. okt. 5. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem
2020. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem a kondíció csökkenése miatt van, hanem azért, mert ez az ssd tartozik a megbízhatóak közé, sok belőlük a hibás.
2020. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az A400 nem épp a legjobb választás. Hasonló árban de sokkal jobb tulajdonságokkal ott van inkább a BX500.

A fagyás viszont nem feltétlenül ettől van. Monitorozni kellene a gépet, hogy milyen folyamatok és mit terhelnek. Vaktábal lövöldözve nincs értelme ezzel foglalkozni, odafigyelve viszont hamar kideríthető, hogy mi a gond.

Eleve az AMD E2-9000 proci egy harmat gyenge processzor, tervezésekor leginkább az volt a cél, hogy a fogyasztása a béka segge alatt legyen pár méterrel. Simán lehet, hogy egy háttérfolyamat terheli folyamatosan a procit, így aztán számítási kapacitás híján nyögvenyelősen történik minden.

2020. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tartósan nem kéne ilyennek történnie, hacsak nem csökken megállás nélkül a kondíció, mert akkor lehet. De akkor mire ezt leírom, már ha aktívan ment a gép, legalább 78%-on kell lennie. Ha nem ez a helyzet, nem az SSD a gond.
2020. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma rendeltem másikat, mèg a kèrdès kiírása előtt. Mi a vèlemènyetek róla?


[link]

2020. okt. 5. 17:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, kb havonta egy százalèkot csökken a HD Sentinel szerint augusztus 29.-èn esett 84 ről 83 százalèkra, aztán szeptember 19.-èn 82 százalèkra, ès azóta ott áll. Ugyanakkor eleve mikor megvettem már 98 százalèkos volt, ès kèt hèttel kèsőbb már 97.
2020. okt. 5. 17:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt ott helyben gariztattam volna, ha újonnan 98% volt. Ha így csökken, az baj. Ír valami hibát a Sentinel, például szektorhibákat?
2020. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A százalék azért esik mert van egy bizonyos írás mennyiség amennyit bír. Ezt 0%-on éri el. Nekem 6 évesen 71% Samsung 840 evo
2020. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!