Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert ingadozik ennyire a...

Miert ingadozik ennyire a Ryzen 5 3600-as procim homerseklete ?

Figyelt kérdés

Kb 3 honapja szereltettem ossze ezt a gepet.Azt vettem eszre, hogy barmit csinalok nagyon ingadozik a processzor homerseklete. 36fokrol felszokik 50re egy Google nyitasnal vagy jatekoknal 78 fok is lesz inditasnal ami utana visszahul 50-60-70 fokra. De ha alapjaraton is megy akkor is ugral 1 2 fokot sosem all be stabil fix fokra. Ez gond ? Neztem videokat masnal is felment 85 fokra is de engem az erdekelne hogy ez nem art neki ? Es miert ugral a hofok mindig ?

MSI B450M PRO-VDH MAX alaplap


Amd Ryzen 5 3600


Asus GTX 1660 SUPER Evo 6GB GDDR6


Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz 1Rx8 HyperX FURY RGB


Aerocool ACTC-CL30410.01 Cylon 4 PWM 120mm



2020. okt. 10. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Soha semmilyen proci nem tart beton stabilan egy adott hőmérsékletet. A terheléstől függ, mikor mennyire meleg. Viszont 70C° fölött szerintem sok. Ellenőrizném, rendesen rajta van-e a hűtés, jó-e a paszta.
2020. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Processzor hőmérséklet ingadozást a gyenge alaplapi VRM is okozhatja.


[link]

2020. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nalam is ez volt, sot meg 90 fokra is felment, beragtam eladtam es vettem egy GIGABYTE B550M DS3H lapot. Most stabil 65 fok a max, jatekok alatt is.
2020. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyári processzor hűtés beállításra és feszültség igényre sokan panaszkodnak, csinálj alul feszültséget procinak és csapj hozzá egy egyedi hűtési profilt.
2020. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Szerintem az lehet a gond hogy bios-ba be van kapcsolva az automatikus overlock. Magyarul automatikusan felhúzza az órajelét a processzor. Nálam is ez volt de én folyadékhűtéssel használom és amint megnyitottam egy böngészőt vagy bármi más alkalmazást egyből felment 55-60 fokra játék közbe meg ingadozott 65-75 fok körül. Bios-ba beállítottam hogy ne húzza fel automatikusan magát és egyből stabilabb lett a hőfok.
2020. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most vettem ryzen 3600-at, nekem is ugrált, de beraktam egy egyedi venti profilt, mellé pedig BIOS OC-ban fix 1,310 Voltra pattintottam az áramfelvételt, alapjáraton 50 körül van, játékok alatt se megy 75 fok fölé, pedig most masszívan próbálgatva volt :D
2020. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A ventilátor, hogy ne zajongjon feleslegesen(meg hogy ne haljon meg idő előtt) az aktuális hőmérséklethez igazodva állítja a fordulatszámát, ha leesik lelassul, ha megint felmelegszik lehül. Ha levette a fordulatot nyilván felmegy szép lassan majd a hőmérséklet, vagy ha kicsit is többet kell hirtelen számolnia és emeli az órajelet hirtelen ugrik 1-5 fokot(mert pl nyitottál egy böngészőt, játékot), ez teljesen normális. 75 fok alatt tökéletesen rendben vagy, ha egy-egy pillanatra felugrik 85 ig akkor sincs itt a világvége, de 24/7 ez már nem tesz jót. Efelett már problémás.

A 75 alatt(24/7 terhelés alatt értve) rendben van pedig azt jelenti hogy 75 alatt rendben van, semmit nem kell csinálni vele, semmivel nem lenne jobb a 60 fok sem, vagy a 40. Ez a hőmérséklet nem károsítja semmilyen formában, folyamatosan tartható.

#5 ez nem gond, miért lenne gond ha magasabb órajelet állít amikor igény van rá, és a hőmérsékleti határokon belül van. Ez pont hogy jó, az alternatíva az, hogy vagy folyamatosan magasabb órajelen jár, ezzel többet fogyaszt és hangosabb, vagy sosem állít magasabb órajelet amivel meg lassabb. Az autód is többet kér enni ha odalépsz neki, ettől nem mész inkább gyalog.

2020. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!