Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azért ilyen lassú a notebookom...

Azért ilyen lassú a notebookom mert Lenovo és AMD-s CPU van benne vagy mert régen elavult az egész?

Figyelt kérdés

Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV


2018 márciusában vettük, de olyan lassú hogy már a facebookot pl be sem akarja tölteni szószerint majdnem egy perc mire betölt ha ráfrissítek. Filmet abszolut nem tudok rajta nézni és youtubeozni sem már. Pedig SSD van benne és az alap 4 GB ram helyett is már 8 van benne. Hiába takarítottam ki és pasztáztam újra. Semmi nem használ.


Komolyan már nem tudok mire gondolni hogy mi baja lehet. Már a vírusírtót és tűzfalat is letöröltem mert olvastam valahol hogy az is lassíthatja ( Eset Internet Security ) De semmi nem használ. Most megfogadtam hogy 150 ezer alatt nem veszek meg semmi ha legközelebb veszek.



2020. okt. 26. 13:52
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ezt 84 ezerért vettemm, 2011-ben vettünk egy HP 630 A1F59ES notit 100-ért az viszont vitte 2017 őszéig... És a vicc az egészben hogy azt az nyírta ki hogy túlhevült mert kiszökött a gáz a hűtőjéből, de az még akkor is sokkal kevésbé fagyott mint ez most.
2020. okt. 26. 14:40
 12/22 anonim ***** válasza:
Ugye nem azt akarod számon kérni hogy a 2011-ben 100ezerért vett lapos miért tartott tovább mint a 2018-ban vett 84 ezres? :D
2020. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 CspCsj ***** válasza:

Egy E2-9000 processzor van benne.

Ez egy 3.5 éves, alacsony fogyasztású, és már a kiadásakor is alsó kategóriás, belépőszintű volt.


[link]

Az itt kapott 876 pont elég alacsony, de mondjuk internetezni és filmezni még elég kellene, hogy legyen 720p felbontásig. (pláne SSD-vel és 8GB memóriával)

Nekem is van egy picit több pontot kapott Celeron processzoros laptop SSD-vel, és nem érzem lassúnak.


Windows 10 van telepítve?

Nem hiányoznak driver-ek?

(Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > nincs felkiáltójeles elem, vagy a Videokártyák kategóriában Általános Microsoft videokártya?)

[link]


Energiaséma se takarékos legyen, hanem legalább Kiegyensúlyozott.


Mennyire szokott felmelegedni? Ventilátorok hangosan pörögnek?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

stb.

2020. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Próbáltál már valami Linux-ot telepíteni rá? Pl Mint-et.
2020. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

„azt az nyírta ki hogy túlhevült mert kiszökött a gáz a hűtőjéből”


Hogy mi van? 🤣🤣🤣

A számítógépek hűtése nem ilyen bonyolult, nincs benne gáz, kompresszor, stb, mint a klímákban és a hűtőkben. Csak egy hűtőborda meg egy ventilátor az egész 😃 (meg a hőpaszta is fontos elem.) Ki mondta neked ezt a gázos dolgot? Többet ne higgy neki, ha számítógépekről van szó 😃

2020. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15: Lehet hogy arra gondol, hogy a hőcsöves hűtökben ( [link] ), a csövekben könnyen párolgó - gáz halmazállapotúvá alakuló - folyadék van, ami ha kiszökik a rendszerből, csökkenti a hűtés hatásosságát, a hő elszállítását a hűtőbordákhoz.


Bár ilyet gyakorlatban még nem láttam, de elképzelhető.

2020. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igaz ezen a kèpen nem egy hp ventillátora van, de abban is ilyen volt.:


[link]


Arra hogy kiszökött belőle a gáz azèrt gondolok mert egyik percről a másikra úgy felforrósodott hogy kinyírta a hdd-t ès mèg a burkolata is meglágyult.

2020. okt. 26. 19:06
 18/22 A kérdező kommentje:
Windows 10 Home. Minden driver fent van ès a legfrissebb. Az energiasèma teljesítmènycentrikus. Illetve már egyèni lapozófáljt is állítottam be az ssdre 8 gb-ot, de attól se jobb.
2020. okt. 26. 19:12
 19/22 Joell ***** válasza:
kiöregedett...elavult...sajnos egyszer minden muszaki dolog igy jar...vegyel egy erösebbet..ne kolts ra tobbet
2020. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, itt van régi gépem, kiválóan és gyorsan működik. Most lesz hét éves, AMD procis, 4 GB. Lenovo G505. És semmi baja sincs, noha tele van. (Most fogom lementeni). A baj az, hogy 2016-tól műanyag gagyi gépeket gyártottak. Volt nálam is ilyen, mint a tied, gyorsan túladtam rajta.
2020. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!