Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyiked érdemes...

Szerintetek melyiked érdemes venni rx 5500xt 4gb vagy Gtx 1650 supert ?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

van erről teszt bőven

a számok nem hazudnak! :)

2020. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Radeont ne vegyél
2020. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 meszike91 ***** válasza:
82%

19:19


Miért?

2020. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Igazából a kettő hasonló színt, olyan sok különbség nincs köztük.

Vedd az olcsóbbat.

2020. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%

Most miért kell 0-ba pontozni?


Hidd el, az nvidia-val jobban jársz.

Egy ideje már figyelem a gpu-s forumokat pl prohardver.

Ha valami bajod van, néha már csak annyit írnak hogy vegyél nvidia-t.

+Személyes tapasztalat.


Nem véletlenül kerül majdnem fele annyiba egy hasonló teljesítményű amd. Mármint egy nvidia-hoz képest.


Ha túlmelegedést, nagy fogyasztást, meg milivatokkal hercekkel szenvedést akarsz akkor vegyél amd-t.


Ha azt akarod hogy "berakod és megy" akkor nvidia-t vegyél.

2020. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Tesztek alapján egy teljesítményszint. Az RX-nél én arra számítanék, időtállóbb lesz és még fog gyorsulni. Általában ez jellemző az AMD kártyákra az utóbbi ~10 évben. Ha ez nem számít, akkor válaszd az olcsóbbat.


Más lenne a helyzet, ha az egyik kártya raytracing támogatott lenne.

2020. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Mi ez az amd mánia itt??
2020. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem én írtam de kb a lényeg:


"Na sziasztok, mesélek nektek arról miért döntöttem úgy hogy végleg lemondok az AMD kártyákról.


3 hónapja jártam úgy hogy elszállt a kártyám játék közben. És onnantól kezdve nem volt kép, külső szemmel minden rendben a ventik mennek, gép nem indul újra, de semmi kép. Mivel én PC szervizzel foglalkozom jártas vagyok a témában. Kártya ki, biosban bekapcsoltam hogy IGPU legyen az elsődleges. Kártya vissza, és ment is a gép de a WIN töltésnél lefagyott. Szóval megmelegítettem a műhelyben a GPU-t. Szerencsére jól sikerült a "műtét" és 3 hónapig ment a kártyám. Tegnap előtt újra elszállt ugyan úgy mint 3 hónapja, Játék közben a kép össze csúszott és semmi. Leteszteltem mielőtt csináltam volna bármit is ugyan úgy mint régen de ugyan az volt. Szóval újra a melegítést gondoltam jó ötletnek. Miután megcsináltam a gép bekapcsolt, windows is bootol, de csíkoz a kép szóval BGA-s szegényke. Megpróbáltam újra de sajnos azóta megint nincs kép sem. IGPU-val amúgy néha elindul (néha töltés közben lefagy). Amikor elindul tudok bios-t is cserélni rajta, a windows is felismeri de rettenet lassu a gép, szenvedve gondolkodik hogy mi történik. De amúgy 3-ből 2x a windows töltés alatt lefagy.


És minden annak köszönthető hogy ezek az RX kártyák rettentessen fűtenek. 80-85 fokos volt a kártya már mikor megvettem, és 1 év múlva, mikor újra pasztáztam gyönyörűen leápoltam a ventiket, maradt a 80-85. Tudom hogy lehet játszani a feszültséggel, meg MSI-ben is lehet állítani a venti szabályzást, de könyörgöm, aki nem ért hozzá azzal mivan?


Nyilván én is sokat babráltam a feszkóval régebben, de nem szeretem ezeket a dolgokat. Úgy voltam vele ha valamit megvettem, az gyári biossal, gyári órajellel menjen ahogy az a nagy könyvben megvan írva. És fél éve kb a gyári beállításokkal van használva. És amúgy nem Nvidia párti vagyok, mert amit ár/érték arányban mutatnak az nevetséges. Rettenetesen drágán adnak minden kártyát. És e mellett én még az AMD driverekre sem nézek rossz szemmel, nekem nincsenek rossz tapasztalataim szóval emiatt sem vagyok különösebben Nviida párti. Amiért szeretem az Nvidai kártyákat, hogy kibontod berakod a gépbe és kész. Nem a forumra mész kérdezgetni hogy miért van ez vagy miért van az. És az Nvida, 7xx széria óta a hőmérsékletei értékek kiválóak egy AMD kártyához képest. Egy 1060 simán megvan 60-70 fok között, egy AMD RX 580-570 meg 10-20 fokkal simán több


Ti mit gondoltok a meglátásaimról? Esetleg van valami tippetek hogy a tönkrement kártyámmal mit kéne tennem? Itt van lassan Cyberpunk 2077, elő van rendelve, nagyon nem fér bele nekem most semmilyen VGA vásárlás. Ha nem tudok mit tenni akkor viszont 1660 Super lesz."

2020. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

#8

Ez hulyeseg, a kartya homersekletet a rajta levo hutes befolyasolja.

Neves gyartoktol kell venni, az en rx 580-am sapphire, es semmilyen korulmenyek kozott nem ment meg 75 fok fole... Sosem pasztaztam, csak beraktam 1 eve, es megy.

Elotte sok evig banyaszkent dolgozott, volt mokolva a biosa, mar mindent latott.. rengeteg ora van benne, nalam minden nap reggeltol estig megy... En mar a 3. Tulaja vagyok, de az is lehet, hogy 4.


Nalam remekul szolgal, ahogy a regi r7 260x ősi amd vgam is a mai napig.


Kovetkezonek is nagyon valoszinu amd-t veszek, foleg a bemutato utan, amit minap lattam...

Nvidiatol max csak a 1070-1080-at vennem, mas alternativat nem latok attol a gyartotol abban a tekintetben, ami az ertelmes arazast illeti... Meregdraga.

2020. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 meszike91 ***** válasza:
73%
Vannak problémák az nvidia kártyákkal is, mindegyik gyártónak vannak problémás vagy hibás termékei. Csak az nvidianak jobb a marketingje. Én tök elégedetten használok 2 éve egy rx 580-at, beraktam és megy.
2020. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!