Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hová tűntek az AMD kártyák a...

Hová tűntek az AMD kártyák a használtpiacról?

Figyelt kérdés
30-45 ezer között megkapni az RX570 és 580 modelleket. Bármi, ami erősebb (R9 Nano, R9 Fury, RX VEGA56/64) vagy egyszerűen nem létezik, vagy eszetlenül túlárazva kínálják, amennyiért már új kártyából is kapni ilyen teljesítmányűt.

2020. okt. 31. 14:30
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ne mond mar haszalt piac sok van nem csak hardverapro

es ne kulonlegesegekben gondolkodj...


R9 390X pl. ...

de valoban ha 580 nem tetszik miert nem ujonan ujabbat veszel es kesz mi a gond veluk?

mire kell? Epp mindenben amire kellene rosszabbul teljesitenek? Akkor 580 es van de amugy majd nezelodok kivancsi lettem

2020. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több helyen is nézem és ezek a kártyák nem különlegességek. A Radeon VII, na az különlegesség. Azt nem is említettem emiatt.


Az R9 390X kb RX480/GTX1060 szint és már 7 éves. Ma már semmi értelme megvenni, ha csak nem gyűjteménybe, mint egykori csúcskártya, arra várva, hogy 10-15 év múlva majd kuriózum lesz, de jelenleg még az sem annyira olcsó, hogy ilyen szempontból befektetésként megérje.

2020. okt. 31. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Még a mai napig használható kártyák, átlag/kezdő gamerszettbe ideális tud lenni. Ezért van is rá igény, nem kapsz ilyen teljesítményűt új kártyából kb.
2020. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 570/80 sincs? Vagy az nem eleg ezt kerdeztem


hardverapron csak egy Nanot talaltam ebben a kategoriaban


HBM memoria miatt irtam hogy kulonlegesseg es azert is mert azok, ritkasagnak szamitanak eleve mivel kevesebb keszult beloluk mint tobbi szokvanyos karibol


van azert mozgastered ha keresgelsz, es most milyen karid van mire kell?

Es meddig tartanad meg? Mert azert RX5000 szeriat is csak le kell valtani nem?

2020. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

A kérdésem nem konkrét vásárlási szándékú, hanem általános és arra irányul, hogy az RX580 felett vége van az AMD használtpiacnak. Hatalmas az árrés a teljesítményben érdemi előrelépést jelentő kártyákig, amit csak a használt GTX1660-ak és GTX1070-ek töltenek ki.

2020. okt. 31. 17:56
 6/6 A kérdező kommentje:

De akkor hipotetikusan egyszerűsitsük le a kérdést.


Tegyük fel, van egy RX470 8GB-om. 30 ezerért eladom, rádobok még 30 ezret és mi van? Az RX570 ugyanennek az OC változata, az 580 a 480 OC változata, ezek kis előrelépések, ezen a szinten ennyiért nem éri meg cserélni. A Vega56 már 70%-kal gyorsabb volna, de 270%-os áron használtan. Az RX5600 XT teljesítményben Vega56 szint de gyakorlatilag használtan nem létezik, ha pedig akad egy-kettő majdhogynem új árban adják.

2020. okt. 31. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!