Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leformáztam a 3TB-os HDD-m,...

Leformáztam a 3TB-os HDD-m, tök véletlenül. Mégis van egy program, amivel éppen most állítom vissza a cuccokat.. ez oszt hogyan működik? Honnan kaparja elő az adatokat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 7. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Flashbackelted?
2020. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Új házba dobtam a gépet. Van egy m.2-es ssd-m, azon van a rendszer.. 1 tb-os, szóval tegnap észre sem vettem, hogy a hdd nem is látszik. Lemezkezelőben megtaláltam, fekete volt, rányomtam, hogy új egyszerű kötet.. aztán be volt pipálva a gyorsformázás.
2020. nov. 7. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ForceKontrollt használj hozza
2020. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem, Wondershare Recoverit dobta be először, már 83%-nál tart, mutatja is, hogy miket talált meg, szóval egész nyugodt vagyok már.. de mégis honnan találja meg amit már töröltem? Valami villám válasza valakinek?
2020. nov. 7. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:
valami freeback lehetett
2020. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyors formázás után (részben?) vissza lehet állítani az adatokat HDD-ről (SSD-ről nem) pl a free Recuva adatmentő progival. Lassú formázásnál már HDD-ről sem.
2020. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

de mégis honnan találja meg amit már töröltem?

Ugy hogy igazabol nem is lett torolve. Az adott sector ahonnan torolve lett valami csak ujra elerhetonek mutatja a rendszer, de igazabol az adataid meg ott vannak, amig valami massal folul nem irodik az a resz.

2020. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A tárhely úgy működik, mint egy könyvtár. Ha gyorsformázod, az kb annyit jelent, hogy marad minden könyv (fájlok) a helyén, csak az erről vezetett nyilvántartást törlöd, amiben le van írva, hogy mi hol található. Ezt vissza tudja fejteni a program és újra felépíti a nyilvántartást. Alapesetben is, ha csak törölsz egy fájlt, akkor nem tűnik el a könyv a polcról, hanem lecserélhető válik és törölve lesz a nyilvántartásból. Egészen addig, amíg fizikailag nem kerül egy másik könyv a helyére, addig még visszaállítható
2020. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gyorsformázás csak a bejegyzési táblázatból törli a fileokat, magához az adatterülethez nem nyúl. Olyan ez mintha a Széchenyi könyvtárban kitépkednéd a cédulákat a fiókos kartotékból, de magukat a könyveket ott hagynád a polcon..
2020. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a merevlemezen rajta maradnak az adatok, csak felülírhatóként fognak megjelenni a rendszer számára.

én múltko az egyik SD kártyámon toltam át egy adatvisszanyerő progit és még 4 éves képeket is vissza tudott állítani.

szal csoró ha a poreszt végleg törölni akarod, akkor nem elég letörölni a cuccot :D

2020. nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!