Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kis képernyős laptopba elég a...

Kis képernyős laptopba elég a 128 gb ssd és a 4 gb ram?

Figyelt kérdés

Laptopot keresek 100-150 ezer forint ami 10-13 colos képernyővel rendelkezik. Elég alsó kategória tudom, csak jegyzetelésre és email olvasásra kell- kicsi és billentyűzettel touchpaddal rendelkezzen.

Elég ezekbe a gépekbe a 4 gb ram és a 128 gb ssd?

Tudnátok ajánlani valamit? Lenovo Idepad?



#RAM #laptop #128gb ssd
2020. nov. 8. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, erre elég.
2020. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég de én inkább 250gb ssd és 8gb ram
2020. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Néztem én is azokat, de lehet én vagyok csak világtalan vagy az euró/covid következtében felment az ára

[link]

Ugyan ilyet vett év elején ismerősöm 150-ért - jó rózsaszínű kiszerelésben - :D

2020. nov. 8. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
170 ezerért lehetne már ajánlható. Mivel 200-nál kezdődik az ami 8gb ram és 10-13 col. Ha pl 14-15 colos is jó lenne akkor 170-ért már lenne jó de így. Szerintem vegyél használtat vagy újat és nagyobb kijelzőset vagy pedig dobj rá sokat és újon 200k környékén 10-13 colosat
2020. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tablet+Dokkolo nem jo?

Szerintem boven jobb lenne ennyiert es ott az se gond ha kicsi a tarhely es ram,

ha ugyse hasznalnad ki minek?


amit linkeltel

az kesz eromu

mihez kell akkora teljesitmeny? Most akkor mire is hasznalnad? Nem csak gepelni netezni(e-mailezni meghozza) es kesz?

2020. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kis laptopot keresek, nem saját célra - így feltételezem csak a jegyzetelés/e-mailezés, de azért másra is tudja használni (egyetemista csaj - nem fél év alatt belassulót, mert mindennel teli rakja).

Amit linkeltem az tényleg elég jó gépnek tűnik, csak azt írtam, h az 150-ért vette év elején ismerősöm. most meg 200.

Szerintem nem nagy elvárás ma már a 8 gb ram és a 256 ssd. Hajlandó vagyok kompromisszumokra, de 10-14"ig szűrtem notebook.hu, laptop.hu, alza.hu stb oldalakon és nem igazán találtam 150 alatt ebben a méretben. legolcsóbb 4 gb ram 128 ssd és Celeron procis 140ért.

2020. nov. 8. 20:30
 7/9 hypno ***** válasza:

Erre a felhasználásra biztosan új, legutolsó szériás darabot keresel?

Mert lehet hogy 1-2 generációt visszalépve jobban felszerelt és/vagy üzleti kategóriás darabot is találnál. Akár olcsóbban is.

2020. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed, hogy elég-e 4GB RAM és 128 GB SSD, de mintha úgy értenéd, hogy "ugye nem elég". 8GB RAM szerintem akkor kell, ha pl. 5-10 lapon akarsz egyszerre böngészni úgy, hogy egyiket se töltse újra, egyébként a fenti célokra bőven elég 4GB RAM, és 128GB tárhely a kijelző méretétől függetlenül. Nézd meg, miket adnak ilyen paraméterekkel:

[link]

2020. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve [link]
2020. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!