Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » (!! SOS !!) Ment a játék és...

(!! SOS !!) Ment a játék és csak úgy elszált a gép. Mi lehet a hiba? (Nagyon aggódom mert szinte még új)

Figyelt kérdés

Üdv!

Ez a gép kb. még másfél hetes és 200 ezer forint körül mozog szóval nagyon aggódom.


Story:

Random játszottam mwjd az kifagyott és leállt a kép de még világított a hűtő majd az is leált. Megpróbáltam bekapcsolni a gépet de egyszerűen nem kapcsol be tehát nem világit semmi és még csak nagyon megsem mozdul benne semmi.


Konf.:

MBO: Gigabyte B450M S2H

PSU: FSP Hydro GE 550w

CPU: AMD Ryzen 2700X

GPU: AMD Radeon RX 580 8GB


Ha bármilyen infó kell még leírom!



2020. nov. 10. 21:39
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia, nem tudom mennyire értesz a gépekhez. De egy két tanácsot tudok adni. Kapcsold ki hátul a tápnál ha gépet.(ha nem lehet húzd ki.) Majd várj 5 mp és dugd vissza vagy kapcsold fel. Ilyenkor a venti felszokott pörögni hogy átjárja a gépet a áram. Ha ez nem történik meg akkor a tápegységgel történt valami. (Ami szar mert lehet elvitte még néhány alkatrészedet, de ha szerencséd van akkor nem). Ha minden jó felpörgött a venti, és továbbra sem kapcsol be, akkor szerviz és ők megmondják. Nézd meg a gép belsejét a kábelek, (cpufan, alaplapi kábel) a helyén vannak e. Ram is benne van nem mozdulhatott ki szállítás közben. Szurkolok ne legyen nagy gond. Ennyit tudok tenni. Sok sikert!
2020. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsod.


Azóta megpróbáltam csinálni egy dolgot ami az hogy az alaplapi elemet kivettem pár percre majd visszatettem. Most felpörög minden tehát nincs szerencsére probléma, kivéve a videokártyán. Tehát bekapcsolom és pörög minden aminek kell sőt még világít is a processzor hűtő de viszont a bekapcsológomb körül a led nem és a videokártya sem pörög.

Esetleg ehhez tudnál valamilyen tanácsot vagy teendőt írni?

Köszönöm előre a válaszod :)


(Egyébként értek a gépekhez csak nem nagyon értek a hardeveres dolgokhoz..)

2020. nov. 10. 23:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha szerencséd van csak videokártya, ha nincs, akkor tápegységből indult és vitte az alaplapot esetleg VGA -t is.
2020. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám megnézni hogy tönkrement-e a gpu? Nincs integrált videokártyám
2020. nov. 11. 08:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik gépbe kell átrakni.
2020. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ha lennék olyan gazdag vagy lenne ismerősöm akinél ki is próbálhatnám akkor biztos meg tudnám így nézni de sajnos nem fogok tudni így. Egyébként ma elvittem egy szervízhez hátha meg tudják mondani. Majd jövő szerdán írok ha megtudom mi a probléma.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2020. nov. 11. 23:15
 7/7 A kérdező kommentje:

Mint kiderült csak annyi volt a probléma hogy a táp és az alaplap között a kábel nem volt elv. rendesen összekötve.

(vagy a konnektor-táp között, de azt meg húztam ki és raktam vissza úgy hogy rendesen beletettem)


Csak nem nagyon értem hogy az hogy sikerült miközben hozzá se nyúltam a géphez.

2020. nov. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!