Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplap dobozának le kell...

Az alaplap dobozának le kell lennie ragasztózva vagy sem? több lenn

Figyelt kérdés
Szóval rendeltem egy alaplapot (Asus Prime Z490-A), és az alaplap doboza nem volt leragasztózva sehol sem, mindjárt ki lehetett nyitni. Mondjuk minden megvan benne, nem láttam jelét sérülésnek... Lehet hogy ezeket nem ragasztózzák le, nem tudom, nekem furcsa kicsit, mert a többi dolog le volt ragasztva (intel proci, ramok, ssd).

2020. dec. 6. 01:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9: ott amit annak vélsz, az a doboz belső fele, vagy is ott még rá van hajtva a fedlap az egész oldalára.

ESD védő fólia van hogy le van ragasztva.

2020. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy az értékesítők az inteles alaplapokat mind kibontják! Ennek oka, hogy ellenőrzik a tüskéket, hogy rendben van-e. Rengeteg a panasz arról, hogy elhajlott, sérült tüskék miatt visszaküldik a vásárlók az alaplapokat, általában teljesen jogtalanul, hiszen azok nem gyári hibásak voltak, hanem a felhasználó hajlította elbőket a hozzánemértése miatt (mondjuk én a mai napig nem értem hogyan lehet ezt megcsinálni). Pl AQUÁ-ban személyes átvételnél előtted szedi ki a dobozból az eladó. Addig nem is adja oda, amíg le nem ellenőrizte a tüskéket.


AMD alaplapoknál ilyen nincs, mert ott a processzoron vannak a tüskék.

2020. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
na, tehát ahogy ígértem, ma megnéztem alaposabban az alaplapot, és nincs semmi jele a ragasztó letépésének, illetve nincs semmi sérülés rajta. Megkerestem a jelenlegi alaplapom dobozát, amit még 2016-ban vettem (asus z170-k), és azon sincs semmi ilyen, tehát ezeket tényleg nem ragasztják le...
2020. dec. 6. 12:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Vegyél a sarki boltban ragasztószallagot és ragaszd le magad ha annyira hiányzik. Aztán bontsd ki.. ;-P
2020. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
placebo hatás miatt lehet kéne :D
2020. dec. 6. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!