Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik fel a kártyám?...

Miért melegszik fel a kártyám? Miért nem hűt rendesen a ventilátor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Sapphire RX580 Nitro+ 8GB kártyám. 2-3 órás játék idő alatt többször fel megy a hőmérséklete 77-79 C°-g. Ilyenkor a ventilátor sebessége 25-28%. Ez normális? 79 az nem sok? Az az érdekes, hogy mikor az MSI Afterburner-el bekapcsolom az "USER DEFINE"-t akkor elkezd 40%-n pörögni és elég jól hűti is, majd kikapcsolás után újra saját maga vezérli a ventilátort, de akkor már nem 28%-n megy hanem 30-35% között és néha fel megy 40%-g, de a hőmérséklet se megy fel 70C°-g. Olyan mint ha kézi beavatkozás után kezd el normális működni a ventilátor vezérlése. Gond lehet a ventilátor vezérlésével? Lehet ezt valahogy orvosolni? Egyébként 1 éve van meg a kártya, csak gondoltam kíváncsiságból fel teszem ezt a kérdést, hátha valaki tud segíteni. Használtam vettem a kártyát, megbízható illetőtől, és nem volt húzva a kártya.

2020. dec. 6. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valóban nem normális. Valamilyen szinten meg pont normális, mert ez még nem a vég, csak ennél alacsonyabb célt lőnék be én is. Én RX470-em 66 fokig ment csak alapórajelen. AMD driverben kéne helyretenni első körben. Automatikuson van?
2020. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, saját maga vezérli a ventilátort, de a hozzá tartozó driver-ben nem találtam ventilátor vezérlést. A legfrissebb driver van fent
2020. dec. 6. 11:03
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha minden kötél szakad, red bios editorban tudsz egyedi ventilátorprofilt állítani neki bios szinten, amit ráflashelsz a kártyára.


De előtte mentsd a gyári biost, ha még garis és még azelőtt próbáld ki a kártyán átkattintott biosswitchel milyen hőfokokat produkál, lehet csak silent biosra lett átkapcsolva véletlenül.

2020. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát amit most írtál az nekem új. Nem tudom pontosan hogyan kell ezt véghez vinni:D Garancia nincs. Használtan vásároltam a kártyát, de már akkor is ilyenek voltak a hőmérsékletek. Viszont az előző tulaj azt mondta, hogy nála 66C° volt a maximális hőmérséklet. Viszont neki gyengébb konfigurációja volt és lehet, hogy a proci nem hajtotta ki a kártyát rendesen. Nekem 32 GB-memória, és I7 4790K-s proci van a gépbe, neki meg valami I5-ös volt 8 GB memóriával. Tehát valószínű, hogy FULL-HD-ban nem igazán tudott játszani Ultra grafikán, mint én.
2020. dec. 6. 11:19
 5/20 anonim ***** válasza:

A lehetséges fizikai okok

-poros a hűtő

-kiszáradt a hűtőpaszta, ami elég gyakori eset. Újra kell pasztázni:

https://www.youtube.com/watch?v=RgsMrBf_gng


Ez a két "hiba" azért lényeges, mert a Nitro+ gyárilag egy túlhúzott RX580,aminek magasabbak az órajelei a referencia kártyának és több feszt is kap. A magasabb órajelek miatt ennél az alulfeszelés nem nagyon fog menni, mert akkor bukod a magasabb órajelet ( én sme tudtam érdemben előrelépni ebben az RX480 Nitro+szal).


Az is előfordulhat még, hogy teljesen más ventillátor-profil volt nála beállítva, mint nálad. Nálam is fűt az alap beállítással az RX480 de én átállítottam a fan-controlnál úgy, hogy nulla terhelésnél ( asztal,munka,filmezés) halk legyen, játéknál meg kb azonnal felmenjennek 100%-ra a ventillátorok ( úgy is fejhallgatóval játszok :D ). Így nálam szerintem nem megy 60 fok fölé az RX480.


A Radeon beállítások/vezérlőpult ban a Teljesítmény fül> Hangolás menü ben a jobb oldalon a speciális vezérlőben tudod egyedileg emelni a ventisebességet.

2020. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Lehet, hogy megpróbálom magamnak újra pasztázni. Nekem egy Noctua NT-H1 pasztám van itthon, amivel a processzort is pasztáztam. Szerinted az jó lesz hozzá? Mire kell oda figyelni? A videón én úgy láttam, hogy igen komoly mennyiségű pasztát rakott, ami valószínűleg oldalra is kifolyhatott. Nem lesz baja tőle? ott már nyomtatott áramkör van, és nem hinném, hogy jót tenne neki.
2020. dec. 6. 12:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a pasztát fogas glettvassal felkenni, nem burkolni fogsz.. :)

Na nem vezető a paszta akkor nincs ebből gond, de ha ésszel teszel rá akkor abból nem lesz gáz.


Első körben a ventillátor profilt állítsd be és utána látni fogod kell-e pasztázni.

2020. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ÍGy van, ventilátor profil az első!

80 fokon 20-30% ventisebesség biztosan nem az eredeti alapbeállítás. itt valami történt vele.

Pasztázás az sokadik lépés

2020. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A biosswitch meg általában a tápcsatlakozó mellett van, de guglizz majd rá. A pasztázás szintén jó ötlet, szintén. Esetleg msi afterburnerben próbálhatnád alulfeszelni is, ezeket a minőségi kártyákat meglehetősen jól lehet, pár fokot nyersz ezzel is.
2020. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Esetleg msi afterburnerben próbálhatnád alulfeszelni is, ezeket a minőségi kártyákat meglehetősen jól lehet, pár fokot nyersz ezzel is."


Ezek OC kártyák, csak akkor tudja alulfeszelni ha bukja a GPU órajelet is.


Kérdező:

Nálam a Sapphire RX480 Nitro+ 53 fokon megy :)

2020. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!