Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet "feltörni" egy...

Hogyan lehet "feltörni" egy Dell Inspiron 7000 típusú notebook BIOS kódját?

Figyelt kérdés
Vaterán vettem használtan, szerintem minimum 3. felhasználó után, tehát NEM LOPOTT, csak éppen szeretnék néhány dolgot állítgatni a BIOS-ban. Ellenben le van jelszavazva, és az eladó nem tudja a kódot. Tudtok segíteni, hogy hogyan lehetne megfejteni? :-( Köszönöm előre is mindenkinek.
2008. nov. 30. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a notebookokban is van egy kis elem, ami ahhoz kell, hogy ne felejtse el a beálításokat. Kapd szét, valószínű meglátod a kis elemet, vedd ki, rakd vissza és minden beállítás visszaáll az eredetire a jelszóval együtt. (magyarán nem lesz jelszó) Az akksit is persze vedd ki. Ja meg persze csak akkor csináld, ha biztos vagy benne, hogy nem okozol kárt a szétszedéssel. Én amikor a PCmen addig húztam a procit amíg már el sem indult (:D), ezzel a módszerrel tudtam resetelni a beállítást.
2008. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert valahol olvastam, hogy miután laptopról van szó, ezért nem ilyen egyszerű a dolog lévén, hogy az egy hordozható dolog, ergo bárki bármikor el tudja lopni gyakorlatilag pillanatok alatt és ha ő is csak simán kivenné az elemet, akkor roppant könnyű dolga lenne.
2008. dec. 1. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!