Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki küldene róla videót...

Valaki küldene róla videót vagy leírást hogyan kell szakszerűen kitisztítani a notebook/pc ramokat hogy ne legyenek mikrolaggosak?

Figyelt kérdés
2020. dec. 17. 07:21
 1/9 A kérdező kommentje:
#1 Ha már segíteni nem tudsz legalább ne kötekedj. Várom az értelmes emberek válaszát is.
2020. dec. 17. 07:42
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert hülye kérdést tettél fel, azért.
2020. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Tesoka ha torolteted a valaszt, attol meg a valosag nem valtozik... Ez a heten az N+1. mikrolaggos kerdesed, egyik nagyobb baromsag mint a masik.


Le kene picit jonni a fortnite / cs:go / random FPS -rol, kezd az agyadra menni.

2020. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikrolag akkor lehet egy olyan gépen, amin eddig nem volt, ha elégtelenné válok a hűtés. Pl telement kosszal a proci, hamar felforrósodik, stb... ki kell porolni, újra kell lasztázni.


Ram nem lehet gond. Vagyis de... ha kevés van belőle. Miért gondolod, hogy a me.óriákkal van gond?


Szereléshez, youtube-on: laptop típusa + assembly

2020. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hypno ***** válasza:

nem tudom milyen választ töröltettél ki, de


1. Mint az köztudomású a RAM áram nélkül mindent elfelejt, vagyis a "tárhelyet" nem kell tisztítani.

2. az érintkezősor szorosan illeszkedik a slotba, így ott sem kell tisztítani semmit. Max. ha éppen nagytakarítást tartasz, de akkor meg elég az ecset, meg a porszívó.


Ha laggod van, akkor azt vélhetően a tárgyi tudás nélkül össsze-vissza állított BIOS vagy más beállítás okozza.

2020. dec. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a kérdezőnek ez a ram egy nagyon érzékeny eszköz énis cseréltem már és volt hogy utána mikrolaggoltak a játékok de kivettem letiszítottam megfelelően és megszüntek a laggok. Mivel itt senki nem vette a fáradságot hogy segítsen a kérdezőnek hanem csak kifogásokkal jöttek mert végén kiderülne hogy nincs igazuk így én veszem a bátorságot és segítek a kérdezőnek hogy ne maradjon válasz nélkül a kérdése. Itt egy videó ahol szakszerűen letisztítsák a ramot: https://www.youtube.com/watch?v=0kh2QoSopfU
2020. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
'szakszeruen', mi? A gephaz oldalara odab*szva, radirral, mindenfele antisztatikus felszereles nelkul?
2020. dec. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

🤣🤣🤣 nem tudom eldönteni, hogy ez troll, vagy komolyan ennyire hülye 🤣🤣🤣


ha már annyira a ramokat és a slotot kell tisztítani... laptopban! ...akkor kezdésnek akksi ki, hálózatról le, gép elindít, hogy a kondikból kimenjen minden töltés

magunkat szakszerűen leföldeljük

...és akkor utána kezdhetünk hozzányúlni.


most a szakszerűségtől annyiban el lehet térni, hogy nem földeled le magad... vagyis én még nem hallottam, akinek ettől ment folna tönkre a RAM. persze, kerülni kell, hogy ne legyél feltöltve, semmi műszálas!


takarításhoz: sűrített levegővel kifújatni, lefújatni.

aztán a modulokat izopropil alkohollal áttörölgetni.


ha a slotot is akarod alkoholozni, akkor az egész alaplapot ki kell szedni. ha befolyik a billentyűzetbe/tapipadba, ott tud galibát okozni. tehát azt inkább csak a teljes alaplapot kiszerelve érdemes. addig csak a sűrített levegő játszik a slot részen.

2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első bekezdésben #6-ra gondolok
2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!