Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha azt szeretném, hogy gyorsab...

Ha azt szeretném, hogy gyorsabban fusson egy laptop és a kettő közül választani KELL, hogy melyikből menjen bele több: processzor / ram, akkor melyiket kellene válasszam?

Figyelt kérdés
Továbbá kérdés az is, hogy melyik a gyorsabb? i5-ös processzor és 8GB ram vagy i7-es processzor és 4GB ram?

2020. dec. 24. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyors futáshoz izmos lábak kellene.

Ennyiből nem tudunk értelmesen válaszolni, nem tudjuk milyen i5 és milyen i7. Nem tudjuk milyen alaplap van benne, milyen memória, mi a bővíthetőség.


Ennél kicsit több infóra lesz szükségünk, legalább típusokat írj.

2020. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex57 válasza:
100%
A laptopok nagyrészében memóriát bármikor bővíthetel, úgyhogy ha már ez a kérdés akkor a procin a hangsúly. Ha két adott proci teljesítményét szeretnéd összehasonlítani javaslom a userbenchmark oldalt, mivel a teljesítmény alapjául nem az i5 vagy i7 megnevezés szolgál. Ja és a grafikai meghajtó is elég fontos. Nem minden intel hd azonos teljesítményű.Ha teheted kérj segítséget hozzáértőtől a választásban
2020. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Tehát arról van szó, hogy elsődlegesen programozásra szeretném majd használni, de akkor se hagyjon cserbe, ha sok-sok oldal megnyitok, közülük több youtube-ot is.

Azért "majd", mert tervben van a tanulása, de jelenleg nem értek hozzá. Tehát eltelik valamennyi idő, amikor remélhetőleg már komolyabb dolgokat fogok programozni, így a terhelhetőség egy fontos tényező lesz akkor.

Létezik olyan, hogy csak minimális különbség van i5-ös és i7-es processzor között?

Böngésztem a netet és találtam egy ilyen gépet: [link]

i7-es processzorral nem szoktak ennyiért használtan árulni.


Ha a témában jelen vagy, akkor tudnál küldeni egy megbízható oldalt, ahol alaplapokkal kapcsolatban tudnék általános rálátásra szert tenni?


Írtad, hogy "milyen memória" - Minőségi különbség van a ddr2-3-4 között?

2020. dec. 24. 21:55
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es! Köszönöm szépen a userbenchmark weboldalt!!

Mit jelent a grafikai meghajtó? Ilyet fel szoktak tüntetni laptop árusításkor vagy a gyártó oldalán kellene megnézzem ezt az adatot?

2020. dec. 24. 21:58
 5/10 Alex57 válasza:

A laptop piacon már csak az új ddr4 foglalatos memóriákkal fogsz találkozni,ezértis ebbe most nem mennék bele. Azt szoktam mondani hogy egy számítógép csakis annyira erős mint amennyire a leggyengébb alkatrésze...szóval akkor legyen fent említett lapto árának környékén és minél megbízhatóbb....nos ha megbízhatóságról van szó akkor külön dedikált grafikai meghajtó felejtős, integráltra van szükség. Na de ez a fent említett laptopnál jelévő nvs 4200m valami cicc,hiába i7 vagy i187 olyan ez minta láncfűrésszel szeretnék meghajtani egy másfélntonnás kocsit...


4200m vs vega8 integrált grafika összehasonlítás:

[link]

2020. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan, hogy csak minimális különbség van i5-ös és i7-es processzor között?"


Sok esetben létezik. Ha nem olyan munkafolyamatot végzel ami párhuzamosított, vagy igényli a nagyobb órajelet akkor sok eltérés nem lesz.


"de akkor se hagyjon cserbe, ha sok-sok oldal megnyitok, közülük több youtube-ot is."

Akkor ahhoz memória kell, legalább 16GB.


"Böngésztem a netet és találtam egy ilyen gépet"

Ez viszont felejtős. 10 éves 2 magos processzor. Ezen kis túlzással majdnemhogy a youtube is laggolni fog már :D


"Minőségi különbség van a ddr2-3-4 között"

Minőségi nincs, sebességbeli viszont van, elég durva.


"Ha a témában jelen vagy, akkor tudnál küldeni egy megbízható oldalt, ahol alaplapokkal kapcsolatban tudnék általános rálátásra szert tenni?"


Szerintem ne akarj hardver gyorstalpalót csinálni, felesleges.


Ez a keret egy normális, használható laptopra kevés. Érdemes hozzátenni még ennyit és azért már egy sokkal királyabb és hosszabb távon is használható megoldást kapsz.

2020. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex57 válasza:
A memória a laptopok nagyrészében egyszerűen búvíthető akár a jótállás megőrzésével
2020. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A memória a laptopok nagyrészében egyszerűen búvíthető akár a jótállás megőrzésével"


Ameddig az alaplap támogatja. Ennél a laptopnál 2x4GB a max. Az meg már elég karcos abban a korban amikor csak a facebook tab bekér 1GB-ot :D

2020. dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább legyen kevesebb ram és sdd/hdd is jó procival és vga-val, ha van egy bizonyos összeged, akkor az alapján kilehet keresni a legjobbat ilyen téren. Én is így vettem, később raktam bele 16 gb ramot, 500 ssd-t :)
2020. dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex57 válasza:

Én is inkább azt ajánlanám hogy tégy még hozzá és vegyél egy új de hosszú távon is használható valamit,és mindenképp kérd ki hozzáértő segítségét ha nem vágod a dolgokat. Én mondjuk irtózom a használt laptopoktól....franc tudja ki rejszolt rá korábban.


Itt egy gyors példa pár perc kereséssel hasracsapva:


[link]


biztosan találnék jobbat olcsóbban, viszont a fent említett használt valamihez képest mérföldekkel jobb,és nem egy csúcskategóriáról beszélünk csak egy olyan valamiről,ami nem érezteti veled napi szinten több alkalommal,hogy vágd ki az ablakon és hajts át rajta a kocsiddal

2020. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!