Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?...

Milyen laptopot vegyek? 200-250 ezer.

Figyelt kérdés

14-15.6 kijelző, Intel i szériás processzor, 8 GB DDR4 memória, Windows 10, de ez utóbbi nem fontos, pár ezer forint egy OEM Windows.

Internet, videónézés, a 4K se okozzon gondot. Játék nincs.

HDD vagy SSD mindegy, ha SSD, akkor marad, ha HDD akkor cserélem a meglévő SSD-re.


A probléma viszont itt kezdődik, ha a fentieket beállítom, amiben szerintem semmi extra nincs, szinte mindegyik gép az árkategória tetején, 240 ezertől kezdődik. Jelenleg egy közel 10 éves HP laptopom van, nincs és nem volt nagyobb baja, szervizt sem látott, én takarítom, ha kell, szintén én cseréltem erősebb processzorra a gyári i3-at, bővítettem memóriát és cseréltem meghajtókat. Windows 10, Intel i5, SSD + HDD, 8 GB memória és bőven 200 ezer alatt vettem újan. Manapság meg 250 ezer sem elég rá? Korona hatása? Asztali gépre soha nem térnék vissza, néhány asztali monstrum után ez a laptop volt életem egyik legjobb döntése.



2020. dec. 28. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, nincs igazán olcsó laptop, ami jó az 250-300-tól kezdődik. Én is meglepődtem 2014-ben vásárolt laptopom 200e ft volt, akkor 8 gb-al az jónak számított. Igaz nem is volt 360 az euró.

Amúgy:

[link]

2020. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez kicsit drágább mint 250 viszont cserébe ez már egy elég bika gép ilyen feladatokra és 4K filmek lejátszása sem izzasztaná meg.


[link]

2020. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha játék nincs, akkor amd 4500U procis gépet érdemes nézni.


Kicsivel alatta AMD 4300U

Esetleg intel 1035G1

Talán most már érkeznek a 11 gen 10 nm intel procis laptopok is. De mindenképp az AMD az ajánlott. Komoly technológiai előnyben vannak.


Manapság már nem lehet procit cserélni, forrasztottak. Úgyhogy jövőbe való kitekintés miatt a javaslat az erősebb, azaz a 4500U. 6 mag/6 szál. Intelnek ilyen csak 14 nm procijaival van, ami laptopban brutál elavult... fogyaszt, hőt termel, röhej.


Covid miatt betegesen magasan vannak az árak amúgy is, most a karácsonyi lázban tényleg rendesen kifosztották az üzelteket. Lesz 250 alatt is ilyen 4500U procis gép majd, de most úgy látom 270 a legolcsóbb. Várnék egy kicsit mindenképp a vásárlással, hogy valamelyest feltöltődjenek a készletek.

2020. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
30%
Dell
2020. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!