Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek (fogorv...

Milyen laptopot vegyek (fogorvosi) egyetemre?

Figyelt kérdés
250-300ezert ft értékben szeretnék vásárolni. Elsősorban az Asus Vivobook s15-öt néztem ki, egy videóban is sok jót mondtak róla. Tud valaki róla saját véleményt mondani? Esetleg más laptopot is ajánlani?

2020. dec. 21. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az árkategóriában szinte az összes megfelel. fogorvosi egyetemre nem szükséges atomerőműt vinni. :) Amőúgy nem rossz a vivo, 8 gb ram, 256 ssd és i5 10.gen proci.
2020. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jegyzetelni szinte bármilyen megfelel.
2020. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Vivobook s14em van, imádom. Könnyű, gyors és a billentyűzetvilágítása nekem hatalmas truváj, mert sokszor használom útközben, rosszul megvilágított helyen.
2020. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2020. dec. 21. 13:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 4500U procis gépet vennék. Vagy ennyiért lehet akár jobb is, de mindenképp AMD. Jobb most az intelnél.


Intelnél az új 10nm procik lehetnének versenyben (G jelzés van a nevében, pl 1035G1), de jelenleg az max csak 4 magos. A többi intel nagyon elmarad így a versenyben (U és H jelűek még 14nm) az AMD-től (7nm) laptopban, ahol sokat számít az alacsony fogyasztás. Teljesítmény-árra ugyanazok, de az intel sokkal több hőt termel, jelentősen többet fogyaszt, így az akksis teljesítmény különbségeket mutat.


Most a karácsonyi lázban végképp kifogyott minden, ha a covid home-office nem lett volna elég. Kell pár hét, mire lesznek újra ilyen gépek.

2020. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még nem most, majd nyáron szeretnék venni, mert szeptembertől kezdődik az egyetem, így a vásárlással még nem vagyok elkésve.
2020. dec. 21. 13:49
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 tudnál egy ilyenre példát linkelni?
2020. dec. 21. 21:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Árukeresőt javaslom. Laptop kategóriát megnyitod, és beírod a proci típusát.

Vagy oldalt kiválasztod, hogy ryzen 5 és 7-et mutassa, csak akkor belerakja a 3000 szériát is, viszont 4500U mindet lenyomja.

[link]


Nyárra már lesz 5000 széria is. Meg nem lehet tudni mi lesz a helyzet a piacon... most brutálmagasan vannak az árak. Lehet addigra rendeződik a helyzet. Nyáron kell visszatérni a konkrét példára...

2020. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én a helyedben az iPadekre is vetnék egy pillantást, szerintem nagyon hasznos tud lenni, nekem gyogyszereszetin nagy segítség pl szerves kemian, könnyen lehet skiccelni a gyűrűs vegyületeket, neked pedig gondolom mindenféle anatómiai képleteket kell rajzolj majd
2020. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azokat is néztem, viszont félek, hogy arra sokkal lassabb és macerásabb írni mint papírra.
2020. dec. 23. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!