Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem magától kikapcsol...

A gépem magától kikapcsol játék közben. Mi okozhatja? Alkatrészek: CPU:Ryzen 5 3600x GPU:Asus Tuf RX 5600XT Alaplap: asus b450-f Ram:32gb G.skill trident-z 3200mhz(2x16) Tap:silence performance 750w(gold+) SSD:KINGSTON 222GB HDD:2TB

Figyelt kérdés

Túl melegedés nem hinném hogy fennálhat, 50-60fok környékén mozognak az alkatrészek, táp probléma nem tudom mennyire lehetséges, tervezek valtani egy markasabb nevre ..(Sea sonic)

Akinek esetleg van tippje, azt szivesen meghallgatom, koszi a segitseget


2021. jan. 1. 04:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"a teszben milyen infok szerepelnek meg? Mennyire jol ved? Mennyire stabil?"


A tesztben konstans 670W-ot felvevő hardverrel tesztelték. Az R5 3600X nem vesz fel 90 wattot, de az RX5600XT sem vesz fel 150Wnál többet + a többi sallang.

Hát el ne meséld már nekem, hogy egy 300-350Wattos rendszer 650+ Wattos tüskéket produkál :D


Ezt a gépet egy normális 400Wattos tápegység kényelmesen meghajtja, egy duplán túlméretezett nonamenek is simán vinnie kell.


"mert tokmindegy ha 800W ot is kepes kinyomni folyamatosan is ha kozben kinyirja gepet vagy instabila teszi"

Hogy tenné instabillá a gépet? Egy ágas táp ember! 62 Ambert ad le 1db ágon, az ő 12 Voltos fogyasztása meg nincs 30 Amper. Hogy tenné instabillá a 30A-es rendszert 60+Amperrel? :D

2021. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#11 szerintem magad is tudod vagy gondold at ez meg


tesztet nem kuldted el de egyertelmuen ez semmit nem mond, rengeteg ilyen semmit mondo teszt van

egyik xilence se volt sose ajanlott


itt tehat nem az a kerdes hogy elbirja e vagy sokkal nagyobb fogyasztasut el bir e


de ha gondolod eroltesd hogy mindenkepp ilyen tappal hasznalja


de ha hibas? Gariztassa es varja meg mig javitjak? Vagy lecserelik? Es ha azzal is ugyanez lesz a gond?

Vigye el es koltson ra megjavitatasara?


vagy ugyerzed hogy massal van a hiba? Megeshet, de hibakeresest tokeletes tappal szoktak vegezni

ne mond hogy ezt nem igy kellene...

2021. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"itt tehat nem az a kerdes hogy elbirja e vagy sokkal nagyobb fogyasztasut el bir e"


Akkor mi a kérdés? Hogyan tesz 17A istabillá egy 60+ Amperes ágat? :D


"de ha hibas? "

Akkor mindeképp csere, ez nem is kérdés. Ha sz@r akkor sz@r, azon nincs mit szépíteni. De semmit nem tudunk a konfigról, mióta üzemel, minél és hogy produkálja a hibát, milyenek a beállítások, mik a driverek semmit, csak azt hogy van benne egy gagyi, de overkill táp. Egyből rámondani, hogy a táp a rossz csak mert nem a legfelkapottabb márkától származik... az nettó butaság.


A tesztet te is ki tudod googlel keresni, ahogy én is. Egy ilyet találsz összesen, szal nem lesz nehéz :D


"Megeshet, de hibakeresest tokeletes tappal szoktak vegezni


ne mond hogy ezt nem igy kellene..."

Persze, én is mindig labortápra teszem az alaplapot hibakeresésnél.. Szerintem a hibakeresést ott szokták kezdeni, hogy első körben kizárjuk a legegyszerűbb hibaforrásokat. Te eddig semmi egyebet meg sem próbáltál kizárni, csak a tápot mert az nem márkás. Oké, rohanjon vegyne 35-ért egy másik tápot és ha azzal is crashel akkor? De legalább pro táppal csinálja.. :D


Ha egy HEDT konfignál lenne ez a táp akkor én is elsők között gyanakodnék a tápra, de ennél a konfignál.. Persze benne van a táphiba lehetősége is.

2021. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Legyen ami lesz.


(nem 35ert en inkabb 40est vennek mint lathatad)


(amugy nem ujraindulast irt)


Xy4

2021. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"(nem 35ert en inkabb 40est vennek mint lathatad)"


Az király. Én simán lőnék bele valami 500-550W-ost 15-20 000 között azt hali. :D

2021. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Lenyomta egy GPU stressz tesztet is, es kikapcsolt az egesz gep...
2021. jan. 1. 17:45
 17/18 A kérdező kommentje:

Hofokok rendben (max 55fokig ment fel)

Az osszes jatekban ez van, tehat nem egy jatek miatt van a folyamat... Annyi, hogy a kep neha elkezd villodzani is, majd vagy crashel a game, vagy az egesz gep kikapcsol

2021. jan. 1. 17:47
 18/18 anonim ***** válasza:

A GPU hőfokokat nézted ?

A Hwinfo64-gyle meg tudod nézni a hőfokokat, feszültségeket..


Rendszernapló ír valamit?

2021. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!