Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az miért van szerintetek,...

Az miért van szerintetek, hogy az átlagember alig tud lépést tartani a számítástechnika fejlődésével?

Figyelt kérdés
Hamar elavulttá válik egy konfiguráció, mert olyan ütemben jönnek az újabb, és jobb technológiák.Úgy értem, hogy átlagemberként, nem tudsz mindíg a legmodernebb technológiával rendelkezni, úgy vettem észre.

2021. jan. 2. 17:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem azért mindenki szeretné a szíve mélyén mindig mindenből a legjobbat."

Na, de egyáltalán: mi az, hogy "a legjobb"? Mert sokszor nem tehető egyenlőségjel a "legjobb" és a "legdrágább" közé. Ráadásul egyénfüggő is erősen, hogy kinek mi a legjobb.

Másrészt: azért a legtöbb ember tizenéves korára már eljut arra a felismerésre, hogy nem juthat hozzá a világ minden dolgához, és pláne nem folyamatosan mindenből a legújabbhoz. Már csak azért sem, mert fizikailag nem termelnek annyit belőle, hogy mindenkinek jusson. De ezzel együtt - vagy rosszabb esetben fiatal felnőtt korára - megérti, hogy nem is kell mindig mindenből a legdrágább, mert van, amire egyszerűen nincs szüksége.

Sőt, - főleg technikai eszközök terén - arra is ráeszmélhet, hogy rengeteg múlik azon, hogy mit hogyan, mennyire kompetensen használ. Nem ritka, hogy egy hozzáértőbb személy egy jóval szerényebb eszközt is sokoldalúbban tudja használni, mint egy hozzá nem értő a legújabb és legdrágább cuccot.


Az, hogy valami 3-4 év alatt elavul, az csak részben igaz. Ez a piacra vonatkozik, és nem az eszközök használhatóságára. (Bár ez erősen függ a felhasználási területtől is.) Egy 5 éves PC-vel még egész jól elboldogul az ember. Nekem a gépem lassan 4 éves lesz. Ez könyvelésileg egy "nullára írt" eszköznek minősülne, holott egyszer sem vettem észre, hogy a teljesítményével bármi probléma lenne. Nem érzem azt, hogy bármiről, ami kicsit is érdekelne, lemaradnék, pedig nem veszek évente új PC-t.

2021. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Mert egy átlagembernek nem "kell" ezzel fejlődést tartania. És mi itt a "fejlődés"? Én inkább visszafejlődést látok. Egyre silányabb és silányabb programok születnek, ehhez egyre erősebb és erősebb hardver kell. Ha nem akar valaki a legesleg újabb gápgyilkos programokkal játszani akkor felesleges neki a legeslegújabb hardver. Lehet, högy összeesküövés szagú, de tuti, hogy a játék fejlesztők és a hardver fejlesztők (kereskedők?) összejátszanak. Komolyan nem egy olyan program van ma amiért akár csak 20 évvel ezelőtt is főbelővés járt volna. Értem én, hoyg a szent programozó szent munkaideje drága de itt kéne már valakinek egyszer egy játék programra globális TOC-t számolni és a feleslegesen elpazarolt villanyt és feleslegesen nagyra hízlalt hardvert kifizettetni a programozóval, rögtön megtanulna programozni. Jeleneg a gépemen fut egy darab windows 10, ez a böngésző amiben ezt írom (és csak ez az egy oldal van megnyitva) és fut egy darab task manager, hogy lássam az erőforrás igényt. Memória foglaltság 5 531 Mbyte! Azaz 5,5 Gigabyte memória foglalt. Ez nem fejlődés ez technológia zsákutca, globális felmelegedés stb. Kb. 25 évvel ezelőtt kb. 200-an használtunk (távolról) egyidőben egy darab számítógépet az egyetemen, volt benne ha jól emlékszem 128MByte RAM...
2021. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

9-es! Nagyon súlyos értelmezési problémákkal rendelkezel. Nem azt mondtam hogy már nem fejelsztik őket hanem azt hogy nem az a legmodernebb technológia és nem tegnap óta nem az a legmodernebb technológia.

A Trabantot is lehet még fejleszteni de attól még nem lesz új technológia a Trabant.

2021. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Egy ilyen kérdést csak egy gyerek tehet fel, aki valami trendi gémer géppel akarna villogni a netes "haverok" előtt.
2021. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

"alig tud lépést tartani a számítástechnika fejlődésével?"


Mert azt hiszi hogy lépést kell tartania..

A reklámok hirdetések erre csábítanak. Ezt nevezzük FOGYASZTÓI társadalomnak. Az a lényeg hogy fogyassz. És dolgozz sokat hogy a sok fogyasztásodhoz elegendő pénzt keress..


De valójában nem kell lépést tartanod, nem kell 1-2 évente a legújabb gépet/laptopot megvenned azért a minimális gyorsulásért amit a propaganda bolhából elefánttá magasztal..

2021. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#12 A memóriafoglalás nagyban függ attól, hogy mennyi áll rendelkezésre. Ezt egy 2 GB RAM-os Windows-os tabletről írom. Fut a Firefox (6 fül, persze nincs mind betöltve), a Feladatkezelő, a Gépház, és a Posta. 1,6 GB van használatban.
2021. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Egyre silányabb és silányabb programok születnek, ehhez egyre erősebb és erősebb hardver kell."

Ja, igen... Bezzeg a ZX-81-hez elég volt 1 kB RAM is... ehhez képest az MS-DOS a 640 kilobájtjával maga a töménytelen pazarlás.


Nem mondom, hogy nincs igazság abban, hogy egyre több a hanyag fejlesztő, de azért azt is vegyük észre, hogy egy mai operációs rendszer - akár Windows, akár Linux - kicsivel több feladatot lát el, mint egy Sinclair Basic + ZX81-kernel.

2021. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#13: Azt az egy apróságot nem veszed észre, hogy a fejlesztés nem puszta toldozást-foldozást jelent.

Vagy akkor kijelenthetnénk, hogy a Ford személygépkocsik mindegyike hulladék, ami a százéves technikát képviseli? Hiszen már 1908-ban is voltak Fordok.

Azért úgy kíváncsi lennék, hogy szerinted egy Debian 10-ben mi az, ami szerinted olyan ósdi? És mi az, ami szerinted ennél olyan eszeveszetten modernebb?

2021. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem mondom, hogy nincs igazság abban, hogy egyre több a hanyag fejlesztő, de azért azt is vegyük észre, hogy egy mai operációs rendszer - akár Windows, akár Linux - kicsivel több feladatot lát el, mint egy Sinclair Basic + ZX81-kernel."

Igen, igaz, hogy komplexebb. De most játszunk el a gondolattal, hogy mit lehetne kihozni egy mai hardverből azzal a szemlélettel amivel kihoztak mindent ezekből a gépekből. OK, tovább tartana a fejlesztés, több programozó kéne, de legalább 10x ha nem 50x lenne gyorsabb minden, lenne hatékonyabb ugyanazon a vason. Én ezt örült pazarlásnak tartom, de kicsik vagyunk hozzá, hogy megváltoztassuk.


Most nem tudom én lettem-e megszólítva: "Azért úgy kíváncsi lennék, hogy szerinted egy Debian 10-ben mi az, ami szerinted olyan ósdi? És mi az, ami szerinted ennél olyan eszeveszetten modernebb?"

Az a rettenetesen ósdi, hogy unix filozófiára épül. Nagyjából egy 50 éves technológiáról beszélünk. Ami tényleg toldozgatva, foldozgatva lett. És egy brutális komprimusszum az egész. Mivel számtalan dolog azóta úgyanúgy működik, ezeket görgeti maga előtt a teljes "világ". Akkor úgy döntöttek, hogy egy rakás dolgot (ami az akkori konkurens rendszerekben már régen megvolt) feláldoznak azért, hogy a programozónak /értsd szakember/ kényelmesebb legyen (pl. performancia, biztonság stb.). Hasonlíts össze pl. egy zOS-t egy bármilyen unixxal. Utána a következő kegyelemdöfés a hatékonyságon az objektum orientált programozás kitalálása hozta, amely lehet hogy "olcsó a fejlesztőnek" de "drága a felhasználónak" szemléletet követi. Majd elmagyarázzák, hogy "hát ez így jó". De ennyire mélyen már nem mennék bele, mert megváltoztatni nem tudom, annyi pénzem se lesz (egyenlőre), hogy ez zOS fusson itt az asztalomon.

2021. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Csak hogy a Ford autók motorja időről időre szinte a 0-ról vannak újratervezve, addig a trabantot, ahogy az asztali operációs rendszereket is immár évtizedes viszonylatban csak toldozgatják-foltozgatják. (Nem konkrétan azt az adott operációs rendszert hanem azt a technológiát.) Ahogy azt sem mondtam hogy ósdi. Én azt mondtam hogy nem az a legmodernebb technológia. Azért azt a technológiát hogy jajj de jó rákkattintok és működik már a '80-as években elhagytuk. Jelenleg már ott tartunk hogy a rendszerek képesek magukat diagnosztizálni és szükség esetén ha nem mélyreható a probléma akár javítani is magukat. A Debian 10 tud ilyet? Nem. A Windows 10 tud ilyet? Nem. Szóval akkor megismétlem: azért mert valamit fejlesztenek nem jelenti azt hogy az a legmodernebb technológia.


De ott vannak a CPU-k. Tessék csak megnézni. Az Intel a mai napig a 14-es CPU-kat fejleszti. Ez azt jelenti hogy a 14 nm-es a legújabb technológia? Ugye hogy nem.


Szoktál sétálni, nem vágjuk le a lábunkat mondván mennyivel újabb gurulni, és időről-időre kereket is fejlesztenek pedig a repülés újabb technológia. Azért mert a régi technológiákat nem dobáljuk ki, mert mondjuk jól beváltak még nem jelenti azt hogy azok a legújabbak.


Vagy a mai napig van fejsze pedig vannak fa aprító gépek. Meddig folytassam még a sort?

2021. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!