Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy bizonyos játéknál hirtelen...

Egy bizonyos játéknál hirtelen elkezd melegedni a gépház, mit tehetek? több lenn

Figyelt kérdés

Ez a bizonyos játék a Terminator Resistance, graf.kártyám: rtx 3080, cpu:i7 10700k.

Amikor belemegyek, előre semmi nincs, de kb 5 perc múlva hallom, hogy valamelyik ventilátor felpörög, és elkezd erősen dolgozni, kis idő után csak ugy kiváncsiságból rátettem a kezem a gépházra, és hát tiszta meleg, már-már forró volt ott felül (zalman z9 neo gépház, tehát felül is van 2 ventilátor), és hátul is, meg oldalt, a tápegység körül nem volt meleg. Az összes ventilátor pörög, egyik sem állt le, na de akkor mi lehetett az a melegedés? Amikor kiléptem a játékból, a ventilátor is megállt szinte azonnal, és kb 5 perc mulva már normális volt a hője...



2021. jan. 3. 22:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és előző pc-n nem csinálta ennél a játéknál: gtx980 + i5 6600k
2021. jan. 3. 22:11
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
AIDA64
2021. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és? mondom a fokok lemennek utánna mikor kimegyek a játékból, néztem speccy-n, speedfan-on és core temp-en is
2021. jan. 3. 22:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Jesszus 😃😃😃 ne a kezedet tedd rá, hanem nézz rá valami progival, ami kiírja a hőfokokat!

afterburner [link]

hwinfo

aida64


Elég sok dolog lehet amúgy. Vagy egy bug a játékban, ami feleslegesen hajtja a procit, egy ciklusban ragad, vagy egy rossz driver.

De ha átmelegszik a procihűtő és a gépház, akkor elvileg tényleg hajtja valami, tehát jól van összeszerelve, jó a hőleadás. Rá kéne ereszteni valamit, hogy lássuk, mi mennyire van terhelve, és mennyire melegszik.


Az RTX 3080 meg bazinagy hőtermelő, szóval szerintem az nyomatja, és nem a proci... annak meg se kottyan ez a játék. A GPU megy 100%-on, olyan 100-150 fps-sel, ahogy látom yt-n. (1440p)


Hány hz a monitorod? Állíts be rivatunerben (afterburnerrel együtt települ) maxfps-t hozzá, és akkor nem próbálja feleslegesen túllépni azt, amit úgysem tud megjeleníteni a monitor.

2021. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

monitor: asus vg27aq 27" 165 hz, és overclockoltam hogy ténylegesen 165 hz-es legyen

az baj lehet hogy torrentes a játék? mondjuk akkor ha baj lenne akk előző pc-n is csinálta volna... Vagy szted vmelyik alkatrész hibás? (alaplap tű elhajlott, letörött stb) Mert ahol összeszerelték azok mondták hogy tesztelték afterburnerrel és stabil volt

2021. jan. 3. 22:34
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egy bizonyos játéknál hirtelen elkezd"


Tehát csak egy adot játéknál, a többinél nem?


Cpu milyen?



I7 10700k+RTX 3080=Zalman Z9-ben túl melegszik!


Megoldás: veszel egy olyan házat ami elől full nyitott!

2021. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha torrentes, akkor érdemes leszedni az updateket/legfrissebb verziót.


Azokat nem sűrűn szokták feltörni már, de nézz utána, hogy mik a lehetőségek! Hátha javítja a hibát.

2021. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#Cpu hűtő milyen?
2021. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os: már mért is melegedne abban a gépházban? hisz 5 venti van benne! ráadásul csak játéknál csinálja, azon kívül visszaáll normálra, és még hűvösre is hűti a gépházat...


8-as: noctua nh-u9s, és nem ez a baj tuti


Amugy felhivtam ahol szerelték a pc-t, és ott a csávó teamviewerrel beállította nekem az msi afterburnert, állítolag az volt a baj, hogy nem volt automatikusra állítva, hanem gyári volt, ma kiderül majd játéknál

2021. jan. 4. 16:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Totál zárt az a ház.
2021. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!