Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi Pentium 4 pc vagy laptop...

Régi Pentium 4 pc vagy laptop mire lehet még jó? Retro gaming?

Figyelt kérdés

Laptopom:

Intel celeron (Northwood) 2Ghz 128K cache

256mb ddr1 ram

integrált gpu


PC-m:

Intel P4 (Willamete) 1,5Ghz 256K cache

640mb sdram (nem ddr1) 133mhz

ati radeon 9800xt


Retro játékokra alkalmasak szerintetek? Vagy a laptop gyenge netezgetésre, ha felbővítem 1gb-ra a ramot? PC-ben már csak max 768mb-ra tudnám, mert 512-es sd ramot sehol sem találok, újonnan meg nem vennék horror áron.


2021. jan. 18. 16:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki hülyének nézne, van gaming gépem rx480-al, meg i5-6400-zal, csak a retrozás egy korabeli géppel sokkal autentikusabb.
2021. jan. 18. 16:46
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Integrált gpu kockuláshoz kuka hacsak nem 90-es évekbeli game
2021. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nemrég én is beizzítottam a retró gépemet 😃

abszolút csak erre jó, retró gaming. internetezés lehetetlen. a legegyszerűbb szkriptek nem töltődnek be sajnos (bár én csak 512 mb rammal tudtam harcolni, a többi megmekkent/elkeveredett). szóval

meg hát olyan brutálisan hangos az egész, hogy... nade van nekem még gépem. ha időm engedi, akkor összerakok valamit. ha neked tud az alaplapod ventilátorsebesség-szabályozást, akkor az egy nagy előny 😃 enyém P4 willamette 1,6 ghz, és már DDR 1 RAM. Lehet a win XP is túlzás rajta. hogy a merevlemez hogyan lehet ilyen hangos, azt se vágom. most láttam pár ilyen videót, és SD kártya - IDE konvertálóval oldották meg. érdekes dolog, és hát a rendszer is gyorsabb már egy SD kártyán is.


a tápegység amit még mindenképp szétszedtem, kifújtam. nem voltak púpos kondenzátorok, így mertem használni. de azt is ki kell vennem az egyenletből így is, mert hangos az is. ezekben semmi szabályozás nincs valamiért, kis átmérőjűek, forog 4-5 ezer rpm-mel.


én első körben csak 2D játékokat indítottam el. aztán majd ha ráérek, akkor jönnek a 3D-sek is. De még aoe és stronghold érkezik rá.


Ami segítség volt, hogy otthoni hálózatra simán rá tudtam csatlakozni, így nas-ról mindent tudtam telepíteni, meg a telefont is felismerte, mint tároló. 32 gigás pendriveot viszont nem ismeri fel.

2021. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedvedért beizzítottam az ősi IBM ThinkPad T43-am, amiben van:

- Intel Pentium M 755 (2 GHz, 1 mag 1 szál)

- 2*1 GB DDR2 RAM (kétcsatornás módban)

- ATI Mobility Radeon X300

- 80 GB ATA HDD

- Windows 7 és Linux Mint


Ezt a hozzászólást is erről a gépről írom, és azt kell mondjam, hogy nagyon alap dolgokra még ma is használható, de kell hozzá türelem, és olyan dolgokról nem szabad álmodozni mint a YouTube. Viszont a te géped ettől érezhetően gyengébb, ami egyben azt is jelenti, hogy ettől rosszabb élmény lenne használni, ami már inkább egyenlő a használhatatlansággal. Retrózni lehet rajtuk, vagy befoghatóak mondjuk torrentes gépnek, de ettől többet nem szabad ezektől várni.

2021. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Joell ***** válasza:

Én is tervezek vakamien 1 magos win xp gép építést.Mindenkinek aki szereti a retro vagy uj gep butykolest ,sok sikert es ramot kivánok!😇 én egy dell optiplex 755 SFF -gépet löttem fel. Egy internet kávézoban volt hasznalva.

Nincs romokban az öreg socket 775 es az egyik kedvenc platformom...leirom akonfigot ahogy vettem es utana a nostani létét.


-cpu: dualcore E2180

-3 giga ddr2 ram(667mhz)

-320 gigas(5400/fordulasos -

Sok Sok szektorhibás vinyó.


Most:

Cpu: intel core 2 duo E6650

(Q6600-kap hamarosan)

8giga 667mhz- ram.amibol 2 db 800 as csak a kocsit veszi ugye alapul.(4*2 gigaA win 10 64 bit egy 120 as ssd rol bootol. + 7200/fordulatos igaz csak 160 gigás vinyo...

-radeon 5450 1gb pci -e videokartya.

- A q6600 ast a napokban kapja meg. A kis 160 as Hdd -hekyett is minimum egy uj hdd ami nagyobb de inkabb egy 240es ssd lessz...a videokartya marad ...full hd-n a youtubeval megbirkozik... Gta san andreas Need for speed carbon meg elvezhetően fut....retro gep de eleg jo potenciallal ahoz kepest mien alap darab

2021. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Emery1 válasza:
próbáld meg torrentezésre, de akkor semmi más ne fusson. ha jó az interneted (min. 50 mbps) és nem sietsz, menni fog.
2022. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!