Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM probléma laptopnál,...

Galekun kérdése:

RAM probléma laptopnál, valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
A laptopban egy DDR4 2666mhz ram található, és vettem egy DDR 4 8gb 2133mhz ramot, de nem ismeri fel, még a biosba se jutok. A gamer laptopom ddr4 16gb 3400mhz ramját felismerte próbából.Itt mi a baj?

2021. jan. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hááát, tudod általában az alaplapoknak van egy úgynevezett QVL (Qualified Vendor List)-listájuk, ami tartalmazza a biztosan jó (azaz tesztelt) RAM-típusokat, amivel tuti megy az alaplap. A többi RAM-ra nincs garancia. Vagyis így jártál! Ebből tanul az ember, majd talán legközelebb előbb megnézed és csak aztán veszel.
2021. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sehol nem találtam azt a listát 😁
2021. jan. 19. 05:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz kellene tudni a pontos tipusát az alaplapodnak, ezt egy diagnosztizáló program is megmutatja (pl. HwInfo), ha nem akarod szétszedni.


Aztán rá kellene keresni az alaplapra, bár laptopokkal kapcsolatban ez tény, hogy igen érdekes, hiszen azokat általában egzben vesik meg... ..és őszintén szólva nekem még nem volt ilyen gondom laptoppal. ...csak feltételezem, hogy az alaplapod nem képes 2666MHz-nél alacsonyabb RAM-okkal dolgozni.

2021. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2400mhz van most benne
2021. jan. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!