Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az automatikus...

Lehetséges az automatikus szinkronizálás?

Figyelt kérdés

Suliba járok. Most az online oktatás maiatt rengeteg file-om összegyülik. Ezeket egy pici pendrive-ra mentegetem, szépen rendszerezve. Van egy 2Tb-os vinyóm amin ugyan úgy szépen rendszerezem ezeket. De mivel egy nap 20-25-ször mentek nem akarom hogy a hdd-m 20-25 ször indítva legyen. És jó lenne ha egyszer bedugom akkor auto vagy akár egy gombnyomással a pendriveot szinkronizálná a merevlemez "suli" partíciójával. Mappák, mappák tartalma.....

Előre is köszi.


2021. jan. 21. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

"nem akarom hogy a hdd-m 20-25 ször indítva legyen"


Nem értem ezt a dolgot. Külsőleg van csatlakoztatva a HDD és állandóan lecsatlakoztatod, vagy ezt hogy érted? A HDD azért van, hogy használva legyen. A gépet pedig hagyhatod menni fél/egész nap, baja nem lesz.

2021. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szinkronizálás pedig nem több, mint az X eszközön mappa felmásolása ugyanabba az Y eszközön lévő mappába. A Windows hozzáadja az új fájlokat ami még nincs fent az Y mappában, illetve rákérdez az azonos nevű fájlok felülírására, ott pedig engedélyezed a nagyobb méretű vagy frissebb dátumú verzióval való felülírást.

A biztonsági mentésnek is csak napi egyszer van értelme, miután befejezted aznap a munkát/feladatot, és át akarod vinni a HDD-re, hogy meglegyen még egy példányban.

Ez összesen 3 darab művelet: CTRL+C, V, és egy jóváhagyás a felülírásra.

2021. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy energia takarékosság céljából melyet nem én állítottam be és nem is tudok kikapcsolni folyton leáll kb 2 percenként a lenez. És ez csökkenti az élettartamot. Ha nem állna le folyton nyilván nem is baromkodnák pendrive-okkal bedugnám reggel délután kikapcsolnám kész.


És amúgy megy egész nap a gép. Csak a külső vinyóra értettem.

2021. jan. 21. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Google Drive-ba nem lenne jó menteni felhőbe? Vagy microsoft OneDrive, vagy Meg, vagy ezernyi felhő szolgáltatás van ingyen, és akkor nem kell mentegetni pendrivera. Mindnek van szinkron appja, és ha az összes eszközöd elég, az adatok akkor is megmaradnak a google/microsoft/mega/akármi szerverein.


Gondolom nem sok gigás fájlokrón van szó, aminek nem lenne elég a 15GB ingyenes felhő tárhely.


Amúgy persze megoldható az is, amit te gondoltál ki, csak az kb 10 éve elavult a felhőszolgáltatások megérkezésével. Jójó... az atombombák indítókulcsainak kódját nem ilyen szervereken tárolnám, de a sulis dolgok simán mehetnek. Azokhoz elég megbízható cégek ezek.

2021. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Igazatok lehet.
2021. jan. 21. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!