Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működő Windows 10 rendszert...

Működő Windows 10 rendszert GPT-ről MBR-re átkonvertálni lehetséges?

Figyelt kérdés
Az lenne az oka, hogy szeretnék egy Windows XP-t is telepíteni ugyanerre az SSD-re amin a Win10 van és az csak az MBR-t támogatja tudtommal.

2021. jan. 31. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól tartok: nem. A rendszer így települt GPT módban, partíciókat ilyen módon hozta létre stb.
2021. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tudja oldani egy célszoftver. Macrium reflect pl

Csak ezek a funkciók már szerintem fizetősek, szóval meg kell szerezni. Jó magyarosan...

2021. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100% hogy meg tudja csinálni ez a szoftver? (engem is érdekelne technikailag a dolog)
2021. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Telepítsd másik hdd-re miközben a gpt-st lehúzod. Így nem lesz gond az eltérés.
2021. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
XP-t egyébként SSD-re ne tegyél, nem támogatja a TRIM funkciót, emiatt sokkal jobban gyilkolja, mint a korszerű oprendszerek.
2021. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azzal azért vigyázz, hogy a Win10 kifejezetten háklis az ilyen dolgokra! Nem tudom, hogy a már feltelepült rendszerre is érvényes-e, de feltelepülni UEFI-s gépen csak GTP, BIOS-os gépen meg csak MBR rendszerű tárra hajlandó. (Azt nem tudom, hogy ha pl. egy UEFI-s gépen át ven konvertálva a GPT lemez MBR-re, az okoz-e problémát, még nem próbáltam.)

Meg arra is érdemes ügyelni, hogy az MBR komolyabb korlátokkal bír, mint a GPT. Bár nem valószínű, hogy 2 TB-nál nagyobb SSD-d lenne, de ha netán mégis, az MBR nem fogja tudni kezelni a 2 TB feletti részt. A partíciók száma is korlátozott, 4 darab elsődleges partíciót tudsz MBR-nél létrehozni.

2021. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!