Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy nvme m.2 ssd miben jobb...

Egy nvme m.2 ssd miben jobb egy sima sata-s társánál a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Persze tudom, számokban, gyorsaságban és elérési időben sokkal gyorsabb. Viszont ezt a gyakorlatban hogy lehet észrevenni? Sok videót néztem összehasonlításokról, és windows meg játék betöltési időkben is ilyen 1 másodpercet ver csak egy sima sata-ra az nvme. Ha nem vágok 4k videót, stb, csak játszom, programozok, ilyesmik, akkor miben lenne jobb egy nvme? :D Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 31. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, 1 másodperc is növeli a virtuális péniszt, nincs akkora különbség benne.
2021. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmiben. A HDD is tud gigabit körüli sebességet, ami bőven elég. A baja az elérési idő, ha nem sorban vannak a fájlok amit be kell töltenie, a fej ugrálása nagyon lelassítja. Ezt már egy mezei SATA SSD kiküszöböli. Az NVMe technológia a sebességben nyújt pluszt, ami a bootidőben és a programok betöltési idejében jelentkezik (ha nincs HDD amire várni kell, egy NVMe SSD-ről 5 mp a bootidő, saját tapasztalat). De mivel a programok többnyire nem olyan nagyok és a játékok is csak annyit töltenek be amennyit muszáj (a "kevés" RAM miatt nem is tudnának többet), túl sokat nem adnak hozzá. Ez igazából a jövő technológiája még. Mivel már rendelkezésre áll, idővel a játékok és az operációs rendszerek is hízni fognak, eljön majd az idő amikor a SATA SSD is kevés lesz. Ahogy a Windows 7 még gond nélkül futott HDD-n, a 10 már csak vánszorog.
2021. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is kérdeztem. Egy 120-as sata ssd-m van, illetve egy terás hdd-m, és használtam windows 7-et, meg 10-et is hdd-ről meg ssd-ről.

Hát utóbbiról ég és föld.

2021. jan. 31. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindennapi használatban érezhető különbség nincs. Én csak azért szoktam NVMe-t venni, mert ugyanannyiért van, mint a sima SATA SSD, viszont papíron egy picit gyorsabb és nem foglal a gépházban külön helyet.
2021. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlag felhasználásban szinte semmiben. A jövőben érkező directstorage api megjelenésekor lehet jelentősebb előnye az nvme-nek, de itt is csak a vram igényes felhasználásnál.


A te netezős gépednek viszont édesmindegy...

2021. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legfőbb pozitív tulajdonsága az M.2 nek hogy jóval kisebb, kevesebb helyet foglal el mint egy 2,5" meghajtó. Ez persze csak tableteknél, notebookoknál fontos szempont.
2021. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xKakashix ***** válasza:
#6 azt még hozzá tenném, hogy mini-itx gépeknél is elég fontos a kevesebb hely miatt, de azért nagy torony házaknál is kényelmesebb, annyival is kevesebb kábel
2021. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+1 előny, ha valaki több hdd-t rak, pl mentések miatt és elfogy a sata port, akkor van még egy foglalat, de ez ritka.
2021. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!