Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú távú adattárolás....

Hosszú távú adattárolás. EEPROM-on?

Figyelt kérdés

Az tényleg igaz, hogy az EEPROM-ok akár 200 évig is képesek megőrizni az adatokat? Ez egy 80 Forintos IC, igaz csak 2 kB-os: [link]

Itt azt írják hogy az adatmegőrzés 200 év. Ez igaz lehet? Mert ha igen, akkor valószínűleg ez a "legtartósabb" adattárolási forma. HDD-re pár évtizedet mondanak, ahogy a mágnesszalagra is. CD-ből meg más fajta lemezből vannak olyanok, amikre 100 évet is mondanak (ami nem tudom mennyire igaz, nálam a polcon állva nulla használat esetén is max. 10 év alatt olvashatatlan lesz egy átlagos lemez), de azon kívül nem tudok olyanról ami képes lenne enni ideig digitális adatot eltárolni. Vagy van más is?



2021. febr. 2. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz általánosságban beszélni, ugyanis az adattárolás idejét nagyban meghatározza aza dathordozó minősége, illetve a tárolás körülményei. Nekem a 15 éve megírt CD-im majdnem mindegyike mind a mai napig olvasható. 1-2%, ami megadta magát, de ezek mindegyike silány gyártmány.

Sőt, nemrég nosztalgiáztam a Commodore 64-es floppyjaimmal és kazettáimmal, és a nagy részük hibátlanul működik.

Egyébként az optikai tárolók várható élettartama a típusuktól is függ. Az M-Discre azt mondják, hogy akár ezer év is lehet.

Hogy az EEPROM kibír-e 200 évet, az jó kérdés. Láttam már olyat, ami 20 év után már használhatatlan, de ez inkább a kivétel, mint a szabály.

2021. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A papír is megőrzi több ezer évig a rá írt szöveget. Mégis alig vannak ilyen papírok. De nem azért mert nem írtak akkoriban semmit.


De 200 év múlva visszaviheted panasszal.. ;)

2021. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még ha igaz is, akkor sem tudsz semmit kezdeni a jelenséggel, hiszen nincs belőle kereskedelmi forgalomban használható adatmentésre alkalmas kiadás. Nem mintha megfizethető lenne: ha 2 kiB 80 forint, akkor 1 GiB 4,2 millió arányítva. A legnagyobb kapacitású EEPROM-ot 2020-ban jelentették be, ami 4 MiB-os.
2021. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!