Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor ventillátort...

A processzor ventillátort lehet ugyanúgy halkítani mint a tápegységét? Mert a tápnál szétszedtem és befújtam wd-40-el mivel hangos volt. A kérdés az hogy a processzorét lehet-e ugyan így? Vagy vegyek újat?

Figyelt kérdés
2021. febr. 3. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mitől hangos? Visítva pörög és azért hangos, vagy rezonál és azért?

Mindkét esetben leszedném és letakarítanám róla is és a hűtőbordáról is a rárakódott port. Ha továbbra rezonál, akkor már kikopott a tengelye, szilikonzsírral valameddig még életben tartható, de jobb ilyenkor újat venni. Ha meg a sebessége nagy, meg kell nézni a beállításokban, hogy nincs-e maxra állítva. Ha minden oké és mégis nagyon teker, akkor pasztázni is kell a procit.

2021. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy idő után kb 2 óra elteltével zúg egy kicsit. Ami nem annyira zavaró de észrevehető. Ezt akarom valahogy orvosolni.
2021. febr. 3. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:

milyen alaplapod van?

Biosban lehet ventilátorprofilt állítani. Valamikor elbaxkurálhattam, mert nekem egyszer a legmagasabban volt, azaz gyárilag 2000-et pörgött. (intel gyári)


Segíthet még az újrapasztázás is. Ha jobb a hőleadás, akkor kevésbé melegszik a proci, nem pörög annyira a venti.


Illetve nekem valamiért az alaplap gyárilag nem viszi 1300 alá a fordulatot, a legalacsonyabb sebességen sem. Egy külső programmal tudtam csak 1000 körülire vinni. Itt már nagyon csendes a gyári intel is. Argus monitor a progi. Win indításakor bekapcsol a rendszerrel. De alapvetően egy normális alaplap tudni fogja kezelni. Őhm... jaa, netezésnél nem megy ez fölé. 55°-nál húztam meg a határt, onnan emelkedik. Ez egy régi i5 4 magos a 3. generációból amúgy.


WD40 sem ideális... De ha nincs más, akkor ideiglenesen jó. Szerintem gyorsan ki fog kopni.

2021. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!