Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a biztonságosabb...

Melyik a biztonságosabb adattároló? SSD / HDD / Pendrive / SD-kártya / ?

Figyelt kérdés

Biztonság alatt értem: Hallottam, hogy egy HDD tönkrement és az adatokat csak úgy lehetett volna visszaszerezni, hogy fizetnek érte szép nagy összeget.

Előre is köszönöm a hasznos és értelmes információkat!



2021. febr. 5. 00:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igazad van 7-es!
2021. febr. 5. 00:54
 12/20 anonim ***** válasza:
26%
20 év múlva ? ajjaj
2021. febr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk az a 15 évvel ezelőtti nem biztos, hogy gyorsan másol :D

Persze, nekem is vannak archív dolgaim, de azért használom is az adataimat.



hűűű...Nem 1, hanem több száz kellene :D

2021. febr. 5. 00:56
 14/20 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Ha van Type-C a gépedben akkor azt (utolsó)

Ha nincs akkor a Samsung

Bár a Type-C a jövő szóval ha van, mindenképp azt mert a későbbiekben majdnem (ha nem) mindenen lesz olyan bemeneti port

2021. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Felhőszolgaltatás. :)
2021. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
8-as! A vezérlő chip megy tönkre a meghibásodások 80% ban. Előjel és figyelmeztetés nélkül, csuda tudja miért. A maradék 20% a csatlakozó és forrasztási hiba stb. Ezért az adatmentő cégek se foglalkoznak ssd-vel. Nincs értelme. Amúgy is ha törölve volt valami azt a trim törölte rajta. Visszaállíthatatlanul. A filerendszer összezavarodás (raw) meg házilag is javítható (recuva).
2021. febr. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam, hogy egy HDD tönkrement és az adatokat csak úgy lehetett volna visszaszerezni, hogy fizetnek érte szép nagy összeget."

Ez minden adathordozó esetén így van, és egyáltalán nem biztos, hogy sikerül is az adatmentés. (Szóval MINDIG legyen biztonsági mentésed!!)

Igazából az sem mindegy, hogy milyen sérülésekkel és károsodásokkal szemben vizsgáljuk? Ahogy írták: ha egy merevlemezt ledobsz a tizedikről, nem sok marad belőle. Egy memóriakártyának meg sem kottyan.

De ha nem vesszük számításba az extrém körülményeket, és nem feltételezzük, hogy bárki a háttértárral gyakorolja a súlylökést, akkor az általad sorolt háttértárak megbízhatóság szerint növekvő sorrendben:

pendrive < SSD < memóriakártya < merevlemez.

Ez az elmúlt 5-10 évben szerzett tapasztalataimon alapul.

Viszont fontos megjegyezni, hogy a minőség nagyon sokat számít. Egy zs-kategóriás merevlemez nem lesz megbízhatóbb, mint egy csúcskategóriás pendrive. Szóval az iménti sorrend hasonló minőség, és szakszerű tárolás mellett értendő.

A felhasználási terület sem mindegy. Ha hosszú távra kell valamit elraktározni (úgy értve, hogy elrakod a szekrénybe 20-30 évre), és ez a 4 fajta adathordozó áll rendelkezésre, akkor a hérom Flash-alapú elég valószínű, hogy elbukik, ugyanis ha nem kapnak áramot, akkor könnyen "elszivárog" belőle az adat.

2021. febr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha biztonság, akkor csakis a HDD. Lehet, hogy sokat kell fizetned az adataid visszanyeréséért, de legalább van rá lehetőséged! Egy bedöglött flash chipről nem tudsz leszedni semmit... az onnantól veszélyes hulladék.


És nyilván több helyen, több adattárolón legyenek mindig a fontos adataid. Bármelyik típusú adattároló megadhatja magát bármikor.


Sajnos még felhőszolgáltatóknál is van adatvesztés... hiába tárolják ők is egyszerre több meghajtón az adatokat. Ritka persze, de Murphy itt is itt van.

2021. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az a 15 évvel ezelőtti nem biztos, hogy gyorsan másol :D"


ööö nem is az a cél! Hanem az hogy meglegyen az adat nem?? :D

2021. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


19-es! Úgy gondolom, hogy bizonyos szintig a technika biztonsága idővel fejlődik, erősödik. Nem tudom, hogy így van-e, de gyanítom, hogy egy 15 évvel ezelőtti adattároló kevésbé biztonságos, mint a maiak. Azért jó lenne, ha nem 5x, 10x lassabb lenne. Bár nem tudom egyébként, hogy milyen mértékű változásokról beszélünk.

2021. febr. 8. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!