Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi laptop nem bootol be...

Régebbi laptop nem bootol be SSD-ről, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A disk read error occured, press Ctrl+Alt+Del to restart hibaüzenet minden alkalommal. Másik SSD-t is próbáltam, ugyanez vele is. Az SSD-knek semmi baja, 2 másik rendes asztali gépen is kipróbáltam őket, ott rendesen bejött a Windows. Ha visszarakom a régi HDD-t a laptopba, rendesen bootol újra. Klónoztam a HDD tartalmát az SSD-re ugyan, de nyilván ez nem lehet gond, mert az asztali gépekben bootolt rendesen, ahogy kell.

2021. febr. 5. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
AHCI módban próbáld, és jó lenne tudni hány GB os az az SSD és mennyit tud maximum kezelni a régi laptopod.
2021. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2021. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
500 GB HDD helyére raktam 512 GB SSD-t.
2021. febr. 5. 20:46
 4/13 A kérdező kommentje:
A másik SSD 480 GB, de az sem működött benne. Ma segítséggel lefrissíttettem sikeresen a BIOS-t is a laptophoz elérhető legfrissebb verzióra, de ez sem segített. Ennek az AHCI módnak utánanéztem, de a BIOS-ban egyáltalán nem találtam erre való beállítást. Egyébként ott benne látszik az SSD, a boot menü is jelzi, de a szokásos hibaüzenet és egyszerűen nem bootol be.
2021. febr. 5. 20:50
 5/13 anonim ***** válasza:

"Régebbi laptop"

Mennyire régi? Ezredforduló előtt vagy utáni..? P3?

Oprendszer? win98 ? XP ?

Laptop típus? x32/64 ? RAM?


Vagy találgassunk?

2021. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Win7 64bit a működő HDD-n.


2010-es ASUS K61IC


Rakok még fel képet, ha szükséges.

2021. febr. 5. 21:38
 7/13 A kérdező kommentje:
SATA-III a csatoló.
2021. febr. 5. 21:46
 8/13 A kérdező kommentje:
NVIDIA nForce SATA Controller
2021. febr. 5. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:

nForce.. :(


hdd ről ssd re csere után bios sorrendet beállítottad?


Esetleg installáld újra a wint, de NE telepíts semmilyen chipset drivert!!!

2021. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A másik helyen még az optikai meghajtó van, bevallom úgy még nem próbáltam, hogy a HDD és az SSD is egyszerre benne legyen a gépben. Esetleg egy olyan próba, miután mindkettő be van rakva a gépbe, hogy HDD-ről bootolva a Windowsba belépve formázni az SSD-t, majd ugyanonnan Windowst rakni rá? Végül felcserélni a két háttértárat és úgy megpróbálni bootolni SSD-ről? Elmélkedek csak, elég elborult ötlet, vagy van esély, hogy így végre működjön? :D
2021. febr. 5. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!