Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 400-500 wattos tápegysé...

Milyen 400-500 wattos tápegységet ajánlanátok max. 20-22ezer forintért?

Figyelt kérdés

Bőven megfelelne egy 400wattos is, mert integrált videokártyát használok és ezen nem is tervezek változtatni. ATX méretű kéne.

Nézegettem iponon, de nem annyira ismerem ezeket az újabb márkákat, mint pl. bequiet, zalman (bár ez lehet nem is új) stb. Jelenleg egy 10 éves Chieftec tápot használok, de kezd egészségtelen hangokat kiadni. Egyetlen márka amit kifejezetten kerülnék az az FSP. Lehet, hogy jó márka, de az olcsóbb tápjaikkal már volt nem túl kellemes tapasztalatom.


2021. febr. 8. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen szakfórum:

[link]

teszteken alapuló listája alapján például az alábbi:

[link]

több mint jó:

* magas, 80 plus gold hatásfok-besorolás

* 5 év garancia

* van rajta PCI express tápcsatlakozó - tehát egy kisebb tápfelvételű dedikált videokártyát is elvisz

2021. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az FSP készíti a tápok belsejének a jelentős részét, így a chieftec tápok jelentős része is fsp belsős, ahogy a bequiet jelentős része is, meg még egy csomó másik márkában is ez a jellemző. Az olcsó tápok pedig okkal olcsó tápok, nem releváns, hogy milyen tapasztalataid voltak velük.


Az FSP-n kívül még a Seasonic gyártja magának a tápjaikat, Superflower, Great Wall, Delta, meg még néhányan, akiknek nem feltétlenül lehet kapni tápegységeiket közvetlenül, hanem különböző partnercégeik adják ki a saját igényeikhez igazítva az adott terméket.


Például az #1 válaszoló által kínált tápegység is fsp belsős, meg egyébként én is azt használom 3 éve, és max terhelésen még mindig némán üzemel.

2021. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: És neked nincs olyan problémád azzal a táppal, hogy miután kikapcsoltad a gépet, a táp egy viszonylag halk, de magasfrekvenciás zúgást ad ki magából? Nekem ez volt az FSP táppal, és csak akkor múlt el, ha magát a tápot is kinyomtam. Ez rossz tekercselés miatt vagy a gyenge minőségű bulk kondenzátortól fordulhat elő amennyire én tudom.
2021. febr. 8. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs.


Nyilván olcsó tápegységeknél ez jellemző lehet, ahol nem az a lényeg, hogy ergonomikus legyen és jól érezd magad mellette a hálószobában, hanem hogy semmi pénzből is működjön. Az pedig teljesül. Bevágják egy irodába, ahol senkit nem zavar az 50dB háttérzaj mellett egy kis sercegés. Ha az ágy mellett van a gép, akkor nyilván mélyebben zsebbe kell nyúlni.

A BQ tápegységeknek a profilja, hogy halk, én pont ezért vettem tőlük, ez a tápegység az egyik leghalkabb a piacon.

2021. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!