Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet nem magyar billentyűzete...

Lehet nem magyar billentyűzetet magyarként használni?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy új billentyűzetet, de sajnos a magyar nyelvűek listája elég szűk.

Nem használtam még nem magyar billentyűzetet, s az a kérdésem, hogy milyen fajta / nyelvűt lehet használni magyarként is? Azaz minden magyar betűnek van hely, csak nem feliratozva. Pl. kinéztem a Logitech K55-öt, de az sajnos nincs magyar nyelvűként.


Egy kis átfogó felvilágosításnak is örülnék, hogy milyen paraméterekkel keressek,pl. venni egy nem magyar billentyűzetet, de a gyártótól lehet venni magyar billentyűket kicserélni. Stb.



2021. febr. 13. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyan nem magyar nyelvűvel, ahol lett volna hely az í betűnek.
2021. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van. az í és nagy Í csak így érhető el US billentyűzeten: jobb alt + I vagy jobb alt + J
2021. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja, de akkor US nyelven kell lennie. akkor nem szóltam. akkor faxom tudja hogyan
2021. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És mi van az EU billentyűzettel? Ott ugyanúgy rövid a bal shift és ott egy > billentyű.
2021. febr. 13. 19:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg. Ezzel az EU-val még nem is találkoztam... de jónak tűnik. Ez esetben annyi a dolgod, hogy átmatricázod. Vagyis ne a gombokat cseréld le, csak a feliratokat rajtuk.
2021. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
EU / UK billentyűzet tökéletes.
2021. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Letöltöd az autohotkeyt, és úgy remappolod a billentyűzetet, ahogy akarod.
2021. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És hogy tudom átmatricázni? Azt hittem, hogy maguk a gombok vannak úgy "faragva". Ha rárakok magyar betűs matricákat, nem fog hülyén kinézni háttérvilágítással?
2021. febr. 13. 22:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért akarnád átmatricázni? Vakon gépelj.
2021. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze nem magam miatt kell. Van, hogy a párom vagy barátaim leülnek elé, az ő kényelmük miatt kérdeztem. Ha nem lehet, nem dől össze a világ.
2021. febr. 13. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!