Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hangkártya a végét járja?

KmsRys kérdése:

A hangkártya a végét járja?

Figyelt kérdés

Ubuntu és Linux Mint operációs rendszereket használok, mindkettő alatt jelentkezik ugyanaz a probléma a hanggal. Amikor bármilyen hang lejátszás történik, folyamatosan "laggol" a hang! De csak a hang! Se a processzor, se a memória használat nincs túl magas szinten, mégis recseg, akadozik, nyekereg a hang a gépen! Bekapcsoláskor még nem, de egy idő után elkezdi mindig ezt csinálni. Régebben nem csinálta, de már hónapok óta fennáll ez a hiba, de egyre csak súlyosbodik! Tegnap már olyan is volt, hogy teljesen elment a hang, a PulseAudio nem látta a hangkártyát, mintha nem is létezne. Aztán egyfolytában eltűnt, visszajött, eltűnt, visszajött. Integrált hangkártyáról van szó, a típusa Realtek ALC888.


Lejátszottam egy 440Hz-es szinusz jelet, azon nagyon jól hallható a hibajelenség (recsegés), ezt fel is vettem a telefonommal: [link]


Na és igen, azon a videón (ami igazából csak egy hangfelvétel) hallható recsegés miatt lehetetlen zenét hallgatni, pedig gyakran szoktam, és igazából semmit se tudok hallgatni anélkül, hogy ne robbanjon szét a fejem az idegességtől! Szóval már nagyon zavar! Ez a hangkártya baja lehet? Vagy esetleg más lehetséges okok? Hogyan szüntessem meg a recsegést?



2021. febr. 15. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Szörnyű!

Én tőle vettem egy ilyen dugót egy olyan alaplaphoz, amin egyáltalán nem volt jó a hang. Úgy ez is szól, mint az alaplapi.

[link]

2021. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már korábban is egy ilyen USB-s hangkártyán, mert sajnos a HDD hangja is hallatszik a fejhallgatóban, ha mozgatom az egeret... Akkor ezek szerint tényleg be kell szereznem egy ilyet, az integrált már esélytelen?
2021. febr. 15. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
Amit hallasz, az egy halom Xrun. A pufferméret kb 64-nek tűnik így fülre, de az iszonyat kicsi. Nagyobbra kéne venni valahogy, a Pulse konfigjában biztosan meg lehet adni valahol. De a leírt viselkedés alapján lehet akár még az ALC888 adatbusza is kontakthibás.
2021. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!