Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor hány magos a...

Most akkor hány magos a processzorom?

Figyelt kérdés

[link]

Ez azt írja 8, de azt mondta egy boltos, hogy ez csak 4 magos igazából...

Akkor átvertek és azért akadoznak a játékok?


2021. febr. 17. 00:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Akkor a boltos nem jól tudta. Oda van írva a specifikációba, hogy "of CPU Cores: 8". Tehát a processzor 8 magos. Viszont nem egy mai darab már. Az, hogy miért akadozik egy játék sok más dolog is okozhatja. Úgy nem lehet megmondani, hogy nem ismerjük a számítógéped paramétereit és a játékot ami akadozik.
2021. febr. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Konkrétan minden játék akad! Elindul egy darabig jó aztán megint nem... utána megint jó... megint nem...

Leesik az FPS 0-ra szinte másodpercekre...

Pedig sokat költöttem rá, hogy menjenek...


GTX 1060 3GB

16GB ram


Előtte Athlon x3 450 volt és egy HD6450 benne és 4GB ram.

Mi a nyavajat lehet még bele tenni, hogy ne legyen ez???

2021. febr. 17. 00:37
 3/25 LeonScottKennedy ***** válasza:
43%

Milyen merevlemezen vannak a játékok? Gondolom HDD, ha nagyon régi, az lehet az oka, hogy akadoznak a játékok.

De írd már le azt is, hogy melyek ezek a játékok, és részletesebb specifikációt a gépedről.

2021. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

HDD-k igen. Western Digital 500GB, Samsung 320GB.


Játékok GTA 4-5. Watchdogs 1, Battlefield 3-4, Need for Speed, Pubg, Witcher 3 ezek vannak, voltak fent.


Windows 10 van fent home.

AMD 8 MAGOS processzor

3Gbos 1060 GTX MSI

16GB hyperx fekete ram kettő darab 8gb ős

700 wattos akyiga basic tápegyseg

asrock 960gm vgs3 fx alaplap

ház az valami coolermaster

hűtők azok is azok

2021. febr. 17. 01:09
 5/25 A kérdező kommentje:
Lehet az a baj hogy már nem windows 7 van fent bánom hogy frisstettem! szerintem inkább vissza rakom azt
2021. febr. 17. 01:13
 6/25 anonim ***** válasza:
43%

Az a táp még ipari hulladéknak is vicc kategória - cseréld le de gyorsan!


Az is lehet, hogy nem bírja szuflával és azért vannak lasulásaid.

2021. febr. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 LeonScottKennedy ***** válasza:

Hát, tudok mondani pár tippet, ami segíthet. Egyébként az, hogy egy proci 8 magos, semmit nem jelent. Az én i9-9900K-m is "csak" 8 magos, de azért picivel jobb, mint a tiéd.


Nyisd meg a feladatkezelőt, majd valamelyik játékot, majd amikor akadozik, alt-tabolj ki és nézd meg feladatkezelőben melyik hardver van kiakadva. Én a lemezre tippelnék így előre.

Amit még megtehetsz a biztonság kedvéért, hogy letöltöd a Core Temp nevezetű programot, és megnézed, milyen fokon vannak a magok játék közben. Ha olyan 80-90 köré mennek, az lehet gond, pl nincs jól hűtőpasztázva. Vagyis hát nem tudom, nekem a katasztrofálisan optimalizált Cyberpunk 2077 alatt sem ment nagyon 40 fölé a hőmérséklet, szóval nehéz viszonyítani, de szerintem 80-90 neked már lehet magas.

Ellenőrizd, hogy a legújabb videokártya driver van-e fent. (Nvidia Experience) Meg ha már driverek, akkor Driver Booster nevezetű programmal (pl ez, rengeteg ilyen van) ellenőrizheted az összes drivered frissességét. Illetve a Hard Disk Sentinel nevezetű programmal ellenőrizheted a lemezeid állapotát.

2021. febr. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 LeonScottKennedy ***** válasza:
42%
A Windows 10 az utolsó dolog, amivel gond lehet.
2021. febr. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

1.alaplap:

Azért trottlingol, mert egy FX 125W-ot fogyaszt és az alaplap VRM-je nem bírja el,túlmelegszik, azért használhatatlan a gémingre a gép!!


2, VGA:

GTX 1060 ha elfogy 3gb-os VRAM szaggatás lesz!


3.táp:

Akyga táp: hulladék szintén próblémás!


Ez nem egy 8 magos processzor , valójában 4mag/8szálas, boltos jól mondta!

2021. febr. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 LeonScottKennedy ***** válasza:
43%
9-es jól mondja egyébként, az alaplap 95W-ig támogatja a processzorokat, a tiéd pedig 125W fogyasztású, könnyedén túlmelegedhet.
2021. febr. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!