Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor hány magos a...

Most akkor hány magos a processzorom?

Figyelt kérdés

[link]

Ez azt írja 8, de azt mondta egy boltos, hogy ez csak 4 magos igazából...

Akkor átvertek és azért akadoznak a játékok?


2021. febr. 17. 00:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm a sok választ!

A proci hőfokai jók. Akkor most mit csináljak?

Vegyek alaplapot és tápot is? Ne már hogy ne legyen elég 700watt... Akkor 1000wattos kell?


Alaplapot nem találok pcxen!

2021. febr. 17. 01:54
 12/25 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Nem a 700W-vel van a gond, egy jó 700W-os táp neked bőven jó lenne, inkább a táp minőségével van a gond.

Egyébként azt csináld meg, amit írtam, hogy elindítod a feladatkezelőt, majd valamelyik játékot, majd akadozásnál megnézed, melyik hardver pörög 99-100%-on.

2021. febr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy az alaplap nem bírja, fölösleges ezen tovább gondolkodni ez a FX 8xxx-nál elterjedt próbléma.


A tápot veheted boltból, 500W-os már elég csak legyen mínőségibb. Be Quiet 9/ FSP hydro pro....


CPU+lap:

Kizárolag használtan, de k#rva drága és ritka használtan az FX alá normális VRM pházissal rendelkező lapot vennni, így jobb lenne ha te adnád el külön-külön a cpu+lapot hardverapró.hu.


Helyette venné egy INTEL cpu+alaplapot 20-35k-ért ami jobb.

2021. febr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

FX nem 4 mag 8 szál, meg nem is egészen 8 mag 8 szál. Két magra jut egy lebegőpontos számolóegység, és a lebegőpontos számolóegységet használja szinte minden(pl játékok). Gyakorlatilag a magok fele nem tud egyáltalán dolgozni. Nem véletlen perelték az amd t anno emiatt.

Ne költs erre a gépre egyáltalán ha többnek akarod használni netezős gépnél, a legolcsóbb modern processzor is sokkal jobban teljesít játékokban, kisebb fogyasztással, de még azzal is jobban jársz ha egy régi, 3-4. generációs intel lapot+cpu t veszel, ez használtan talán 30-35 ezer(ezzel még kompatibilis a ramod, ha modernebbet szeretnél azt is venned kell).

2021. febr. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

[link]


Egy XEON-os cpu+alaplap kijönn 30k-ból.

2021. febr. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Alex Fly ***** válasza:

8 magos. De...

Ez a CPU a Bulldozer architektúrára (illetve utódjára épül). Azaz a 8 mag 4 modulban van; minden modul tartalmaz 2 CPU és egy FPU egységet. Így a 8 CPU osztozik 4 FPU-n, szemben a hagyományos, Intel által is alkalmazott megoldással, amikor minden CPU-nak meg van a maga FPU-ja. Számolásigényes feladatoknál a magok jó része a lebegőpontos egységre várakozik...

2021. febr. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Sajnos lepontoztam a 9-es választ pedig igaza van az alaplappal kapcsolatosan,elnézést.

Lapot azért nem találsz mert sok éves rég elavult AM3+ foglalat lévén nem gyártják már.

2021. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Na igen megnéztem az alaplapot, ott lesz az első hiba.

Nekem egyébként fx 8320 volt gtx1060-al minden játék szépen elfutott full hd-n 60 fps környékén. De legalább egy 970 vagy inkább 990 számú lap kell megfelelő vrm hűtéssel.


Szerintem ha már úgyis új lap + táp, kell érdemes eladni a régi cuccot és építeni egy újabb olcso összeállítást ami nem fog olyan túl sokba fájni. pl i3 9100f.

2021. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
és a kártyát mindenképp megtartani mert azt most grammra mérik mint az aranyat.
2021. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Végezetül a processzor valós 8 mag csak a megoldása más az akkori intelhez képest, mivel modulokra voltak felosztva és 1 modul tartalmazott 2 magot, így 4 modul 8at, egy modulhoz 2 szál tartozott. De hiába volt 8 mag 8 szállal, gyenge 1 szálas teljesítményre volt képes ami játékokban a leginkább meghatározó, ezért már akkor eléggé elavult volt, de akkori tudásom alapján én is a számokra mentem. Pc-xen most volt teszt 5600x-10700k és az 5600x lenyomta hiába van 2 maggal-4 szállal kevesebb benne.
2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!