Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért merül le irgalmatlanul...

Miért merül le irgalmatlanul hamar a laptopom?

Figyelt kérdés
Ma, hogy egy hete vettem a laptopot, szóval "új". Napi 3-4 óránál nem használom többet, de még ezt se szokta kibírni. Nem játszok rajta, csak az office-t használom és az internetet, esetenként filmet nézek. Sokszor már délután fel kell rakjam tölteni, pedig 1-2 órát használom. Energiatakarékos üzemmódba kapcsoltam, a háttérben futó alkalmazásokat kikapcsolom. Szoktam nézni, hogy mennyi időt bír az aksi. Valamikor kiírja, hogy 4 óra után hirtelen azt írja másfél 1 óra még az üzemidő. Nem értem mi lehet a probléma. Nem szeretnék egy év múlva aksit cserélni.

2021. febr. 19. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosna milyen laptop? Típus?


Az alján megtalálod egy matricán.

2021. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos, a laptopok 2-3 órát bírnak. Ha van benne HDD (akár másodlagosan), az sok energiát zabál a pörgéssel. Állítsd be, hogy nagyon rövid, akár egy perc tétlenség után álljon le, így ha keveset használod, sok energiát spórolsz vele (persze csak ha másodlagos meghajtó, ha arról fut a rendszer is, nem fog tudni leállni).
2021. febr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan egy asus x509jb-ej 230 laptopom van . Nem is tudom hogyan felejthettem el ezt. Nincs benne hdd csak egy ssd. Erre szándékosan figyeltem, mert mondták, hogy hogy egy második merevlemez sokat tud leszívni,
2021. febr. 20. 00:03
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
3-4 óra üzemidő egy laptopnál teljesen normális.
2021. febr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Amit a laptopok üzemidejéről állítanak a gyártók, az legfeljebb akkor igaz, ha nem kapcsolod be a gépet. A valódi üzemidejük ennek a töredéke.
2021. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis, mert egy gyenge kapacitasu 2 cellas 32wh-as akku van benne. Kb 2 oras uzemidot mondanek ra nem teljes fenyeron es minimalis terheles mellett.

Az uj trend a gyartoknal hogy kisebb akkuval szerelik a gepeket mert sokkal tobb lehetosege nyilik a geptulajnak a toltesre mint mondjuk 10 evvel ezelott.

2021. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Valamikor kiírja, hogy 4 óra után hirtelen azt írja másfél 1 óra még az üzemidő. "


Persze, mivel amit kiír az csak egy számolt/hozzávetőleges érték. Nyilvánvalóan egy szimpla böngészés kevesebb energiát fogyaszt, mint mondjuk egy komolyabb teljesítményt igénylő feladat ami növeli az energiafogyasztást.


Egyébként a 1-2 óra alapvetően reális. Az átlag olcsóbb home kategóriás notebookok nem fognak sokkal többet bírni. Ha megnézel például egy üzleti szériás Lenovot vagy egy Dell-t akkor az munka mellett gond nélkül el tud működni akkumulátorról akár 4-6 órát is. Arról nem is beszélve, hogy létezik hozzájuk nagyobb kapacitású akkumulátor is.


A te notebookod nem egy rossz teljesítményű, de alapvetően nem azt helyezték nála elsődleges szempontnak a tervezéskor, hogy sokat bírjon az akkumulátora..


Sajnos rengeteg olyan notebook van a piacon aminél vannak olyan dolgok amit látva felötlik az emberben a kérdés, hogy DE MIÉRT? (Miért így tervezték.)

2021. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit fölé lőttem akkor az elvárásomnak. Igazából azért gondoltam, hogy többet kellene bírnia, mert apámnak is ehhez hasonló van más alkatrészekkel és azt mondta az előző 5 éves Acer laptopja jobban bírja, mint az 1 éves asus laptopja.
2021. febr. 20. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!